×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. novembris, 2015
Drukāt

Parādu par nepatērēto ūdeni joprojām skaita. Vai atkal jātiesājas? (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs
Uzziņa

Pēc pašlaik spēkā esošās kārtības, ja starp mājas kopējā ūdens skaitītāja rādījumu un dzīvokļu īpašumos ar skaitītājiem noteikto ūdens patēriņu rodas starpība, to sedz atbilstoši atsevišķo dzīvokļu īpašumu skaitam. Starpības sadales kārtība ir cita, proti, šo starpību sadala atbilstoši atsevišķo īpašumu skaitam starp dzīvokļu īpašniekiem, ja dzīvojamā namā ir dzīvokļi:

kuru iemītnieki vismaz 3 mēnešus nav iesnieguši dzīvokļos uzstādīto skaitītāju rādījumus;

kuros atsevišķi ūdens skaitītāji nav uzstādīti;

kuru iemītnieki atkārtoti nav ļāvuši apsaimniekotājam pārbaudīt dzīvokļos uzstādītos skaitītājus;

kuros uzstādītie ūdens skaitītāji ir bojāti vai noteiktajā laikā nav pārbaudīti.

Rīdziniekiem – Eduarda Smiļģa 1. nama iedzīvotājam Laurim Ērenpreisam un viņa brāļa sievai Dacei Ērenpreisai – izdevies uzvarēt cīņā ar pašvaldības uzņēmumu “Rīgas namu pārvaldnieks” par apsaimniekošanas rēķiniem.

Kopš 2007. gada “Rīgas namu pārvaldnieks” (toreiz vēl “Kurzemes namu apsaimniekotājs”) pieprasījis dzīvokļa īpašniekiem samaksāt arī par to ūdens patēriņu, kas radies no starpības starp kopīgo ūdens skaitītāju namā un dzīvoklī uzstādīto.

Par nesaņemto parādā

Dzīvokļu īpašnieki atteikušies šo starpību maksāt, jo nosprieduši, ka nav taisnīgi maksāt par ūdeni, kas nav ne pielīgts apsaimniekošanas līgumā, ne patērēts. Un turpinājuši maksāt tikai pēc dzīvokļos uzstādīto ūdens skaitītāju rādījumiem. Toties “Rīgas namu pārvaldnieks” uzskatījis, ka dzīvokļu īpašnieki ir parādā uzņēmumam un par laikā nesamaksātajiem rēķiniem sācis skaitīt soda naudu. Iznākumā no 2007. gada līdz 2012. gadam parāds kopā ar soda naudu par abiem dzīvokļiem sasniedzis ap 1100 eiro (771 latu).

Šajos aizvadītajos gados Lauris Ērenpreiss vairākkārt rakstiski prasījis apsaimniekotājam noskaidrot, kur namā pazūd ūdens, proti, kāpēc starp kopīgo ūdens skaitītāju namā un dzīvoklī uzstādīto rodas tik liela starpība. Tāpat rakstiski prasījis novērst ūdens zudumus un pārrēķināt viņam piesūtītos rēķinus. “Ja apsaimniekotājam ik mēnesi maksāju par nama uzturēšanu, tad taču man ir tiesības prasīt viņam novērst trūkumus,” spriež Lauris.

Taču par šīm prasībām apsaimniekotājs nelicies ne zinis, turpinot sūtīt jaunus rēķinus.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Zini, izmanto un aizsargā savas Likumīgās TIESĪBAS!
  .
  Šajā valstī pašreiz spēkā esošās likumdošanas attiecīgie normatīvie akti (NA) ir pietiekami kvalitatīvi, lai Latvijas iedzīvotājiem, t.sk. arī VISIEM, kuri izmanto pašvaldību u.c. “komunālbiznesmeņu” sniegtos ūdens piegādes / kanalizācijas, apkures, kā arī apsaimniekošanas / pārvaldīšanas u.c. pakalpojumus, būtu VISAS nepieciešamās iespējas gana efektīvi un pilnvērtīgi realizēt un aizsargāt savas Likumīgās Tiesības.
  .
  Iespējamajiem interesentiem – skat. attiecīgo informāciju interneta portāla “MANASTIESIBAS” diskusiju “Forumā” (portāla atrašanai izmantojot “Google” meklētāju):
  .
  t.sk. “Foruma” tematiskajās sadaļās –
  .
  – “Dzīvokļa tiesības”;
  – “Personas datu aizsardzības tiesības”;
  – “Patērētāju aizsardzības tiesības”
  .
  u.c., kopumā 26 tematiskās sadaļas.
  .
  Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

 2. Šajā valstī iedzīvotājs jau 25 gadus iedzīts STŪRĪ, kā dzīvnieks, kuram nav NEKĀS IESPĒJAS DZĪVOT PĒC TAISNĪGUMA PRINCIPA.
  ZAGĻIEM un to NETAISNĪGAJAI SISTĒMAI vienmēr taisnība.
  Griezies, kurā iestādē gribi, visur VIENAS NEJĒDZĪBAS
  Cik ilgi tas vēl turpināsies??! KAD ATRADĪS TOS IERĒDŅUS, KAS DARA ‘- RADA šo netaisnību?
  Vai ši sistēma vispār tiks sakārtota? KAS ATBILDĪGS VALSTS MĒROGĀ?!!

 3. Kamēr EM super ierēdņi gatavo man apsolītos MK noteikumus visai valstij par pāreju digitālo udens skaitītāju ieviešanu ir pagājis gads ,to apsolīja EM biroja vad. Ābeles klātbutnē ierēdņi.Atgadinu šis ir Latvijā isludināts DIGITALIZĀCIJAS pasākumu ieviešanas GADS ,LAIKAM UZ PAPĪRA.

  • 😉

   Par “skaitītāju biznesu” šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” (konceptuāli, pēc būtības).
   .
   Pirmais “skaitītāju biznesa” etaps = jebkādiem līdzekļiem piedabūt iedzīvotājus uzstādīt aukstā / karstā ūdens patēriņa, siltuma patēriņa u.c. skaitītājus, kas “vispārzināmajā praksē” izpaužas kā tiešs vai netiešs “spiediens” uz tiem, kuri nevēlas uzstādīt skaitītājus savos atsevišķajos dzīvokļu īpašumos – ieskaitot “pakalpojumu sniedzēju” pieņemtus juridiski nepamatotus lēmumus un “izdotus rīkojumus” par OBLIGĀTU skaitītāju uzstādīšanu, nepamatoti “izkalkulētu” vairākkārtīgi palielinātu “patēriņa normu” voluntāru noteikšanu, ja nav izpildītas nepamatotās prasības uzstādīt skaitītājus, dažādas “sabiedrisko aktivitāšu” manipulācijas, administratīvā un juridiskā šantāža u.t.t., un taml.
   .
   Otrais “skaitītāju biznesa” etaps = dažādas “ienesīgas” (gan “pakalpojumu sniedzējiem”, gan arī skaitītāju tirdzniecības / uzstādīšanas / modernizācijas / sertifikācijas / verifikācijas kantoriem, kuri nereti izrādās “cieši saistīti” ar “pakalpojumu sniedzējiem”) aktivitātes, izmantojot tehniski finansiālas manipulācijas uz pirmajā etapā panāktās “OBLIGĀTĀTĀS skaitītāju uzstādīšanas” bāzes. Vienlaikus arī – turpinot lētticīgo ļautiņu, kuri pakļāvās “spiedienam” par skaitītāju OBLIGĀTU uzstādīšanu, neierobežotu psiholoģisku čakarēšanu un elementāru aplaupīšanu, t.sk. ar komunālo pakalpojumu rēķinos iekļautiem “pārtēriņa papildaprēķiniem”, “skaitītāju rādījumu korekcijām” un tamlīdzīgiem “finanšu instrumentiem”.
   .
   Savukārt – saistībā ar iepriekš minēto, “skaitītāju biznesa” apzināti PRETLIKUMĪGAJĀ shēmojumā / “vispārzināmajā praksē” absolūti netiek ņemts vērā un pat demonstratīvi konsekventi tiek ignorēts tāds “sīkums”, ka – šajā “tiesiskajā valstī” spēkā esošajā likumdošanā VISPĀR NAV definēta kā obligāts pienākums un, līdz ar to, no šāda aspekta nekādā veidā NETIEK reglamentēta tā saucamo “hidroietilpīgo” komunālo pakalpojumu patēriņa uzskaites mērinstrumentu (skaitītāju) uzstādīšana atsevišķajos privātīpašumos (dzīvokļos).
   .
   Muļķu Zemē “skaitītāju bizness” joprojām rullē, kā pa cūku taukiem! ;)))
   .
   Ja runājam nopietni, tad – iespējami visoptimālākā “tekoši aktuālās” problēmas risinājuma izvēle IR elementāra “kā lāpsta”: tā vietā, lai pa dārgo pirktu un regulāri pa dārgo “sertificētu”, “verificētu” un taml. “apsaimniekotu” n-tos ūdens skaitītājus KATRAM atsevišķam dzīvoklim – nesalīdzināmi lietderīgāk būtu iztērēt daudz mazāku naudiņu, lai dzīvokļu īpašnieki kopīgi iegādātos VIENU kontrolskaitītāju uz visu dzīvojamo māju: uzstādīšanai uz maģistrālā ūdensvada, līdzās ūdens piegādes kantora uzstādītajam / noplombētajam un šim kantorim piederošajam skaitītājam. Tur, kur šādi papildus kontrolskaitītāji jau ir uzstādīti, skaitītāju rādījumu starpība mēdz būt vismaz 30-50% un pat līdz 80% – “par labu” ūdens piegādes “biznesmeņu” nekad nepiepildāmajiem bezizmēra maciņiem, dabiski.
   .
   Vēl jo vairāk tas būtu lietderīgu tāpēc, ka (vēlreiz uzsverot būtiskāko) – šajā “tiesiskajā valstī” spēkā esošā likumdošana ne tikai nereglamentē, bet VISPĀR NEPAREDZ kā principiālu un “visaptverošu” Likumīgu pienākumu ūdens skaitītāju uzstādīšanu atsevišķos dzīvokļos, kur nu vēl – kā dzīvokļu īpašnieku “obligātu pienākumu”, kā to apzināti pretlikumīgi un praktiski neierobežoti mēdz jebkuros “līmeņos” masīvi lobēt un no savas Likumīgās Tiesības pienācīgi nezinošiem / aizsargāt nespējīgiem “klientiem” atļaujas voluntāri kategoriski pieprasīt pašvaldību / valsts / privātstruktūru “komunālbiznesa” kantori.
   .
   Ir sacīts: “DOMĀ līdzi!!!…” 😉
   =======
   Zini, izmanto un aizsargā savas Likumīgās TIESĪBAS!
   .
   Iespējamajiem interesentiem, kuri izvēlas zināt savas Likumīgās Tiesības – Interneta portāla MANASTIESIBAS.LV juridisko diskusiju “Forums” (portāla atrašanai izmantojot “Google” meklētāju):
   .
   t.sk. “Foruma” tematiskās sadaļas –
   – “Dzīvokļa tiesības”;
   – “Personas datu aizsardzības tiesības”;
   – “Patērētāju aizsardzības tiesības”
   .
   u.c., kopā 26 tematiskās sadaļas.
   Ir sacīts: “Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!” 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+