×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
9. janvāris, 2017
Drukāt

Jāņa Čakstes mazmazbērni grib izveidot pirmajam Latvijas prezidentam veltītu muzeju (6)

Foto: president.lvFoto: president.lv

Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazbērni plāno izveidot viņam veltītu muzeju Čakstes dzimtas mājās “Aučos”, aģentūrai LETA pauda prezidenta mazmazmeita Kristīne Čakste.

Viņa pauda, ka muzeja izveides plāni ir lieli un grezni, taču mazmazbērni cer visu realizēt pa solītim un skatīties, kur ceļš viņus vedīs.

Pēc Čakstes paustā, pirmais uzdevums ir kalpu mājas atjaunošana, kas patlaban ir projektēšanas stadijā. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) ir devusi pagaidu piekrišanu idejai, kā arī arhitektūra būtībā ir gatava, tāpēc tagad tiks sākts darbs ar būvinženieriem. “Ceru, ka pa vasaru varēsim būvēt un līdz 2017.gada beigām pabeigt,” atzīmēja Čakste.

Viņa pavēstīja, ka, ja līdz 2017.gada beigām izdosies pabeigt būvniecības darbus, līdz 2018.gada 14.septembrim, kad ir Jāņa Čakstes dzimšanas diena, pietiks laika, lai muzejam izveidotu saturu.

Saturs sākotnēji būs attīstīts no tā, kas patlaban pieejams memoriālās istabās. “Mums ir daudz fotogrāfijas, dokumenti un dažas personīgas mantas. Pieredze rāda, ka ir labi, ja mūsu stāsts ir pieejams arī citā valodā, tāpēc esam nolēmuši, ka visas anotācijas un cita informācija būs latviešu un angļu valodās,” pauda Čakste.

Tāpat viņa informēja, ka muzejā mēģinās ieviest arī dažādas interaktīvas detaļas, piemēram, datorizētu ciltskoku, filmas un skaņas, taču šī iecere ir vēl tikai sarunu stadijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. noteikti sev veltitu ekpoziciju šinī muzejā pieprasīs izveidot, tik intresanti ar kā nāvi tagad pamatos šo savu prasību-tēva, mātes, vecvecāku vai bērnu? vai tāpec ka kapi blakus…..

 2. Margarēta, nevajaga citus vērtēt ar savu mērauklu!
  Jānis Čakste ir pelnījis ne tikai muzeju.

 3. Pirmajam prezidentam Jāņim Čakstem vajadzīgs muzejs / viņš ir to pelnījis / un Meža kapos Prezidentu
  Aleju / iespēju robežās /. Visu cieņu un godu Pirmajam Prezidentam !

 4. Nē, patiesībā viņi grib paplašināt savu privātmāju, kur paši dzīvo, un, atvēlot nelielu daļu ekspozījai, viss īpašums tiktu pasludināts par muzeju, bet muzejiem ir zema nekustamā īpašuma likme.

  • Apbrīnojama pašdestrukcijas un skaudības slimība… tāda nav nevienai tautai.
   Es vēru vaļa so rakstu, lai ierakstītu, ka tādas lietas nav javeido bērniem. Tas ir javeido valstij. Jo Anis Cakste ir Latvijas valsts lepnums un tā nav radu lieta. Viņš Latvijas valstij un latviešu tautai strādāja.

  • Margarēte, Tev gan netīra mēle.

Draugiem Facebook Twitter Google+