×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2016
Drukāt

Jāņa Deinata “Pasaules mala” Baltkrievijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 14. oktobra līdz 5. novembrim Minskā, Baltkrievijas Laikmetīgās mākslas centrā būs apskatāma Latvijas Fotogrāfijas muzeja organizētā Jāņa Deinata izstāde “Pasaules mala”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādē “Pasaules mala” būs redzami vairāki tematiskie cikli, kas būs ietverti 45 fotogrāfijās. Mākslas zinātnieks Ivars Runkovskis raksta: “Jānis Deinats domā fotogrāfiju ciklos, sērijās. Viņš ir sērijveida fotogrāfs. Nosacīti tie ir cikli II (Ziema), XI (Asfalts), Pasaules mala, Ainas. Tā ir sērijveida domāšana – tuvoties tam, ko nevar nofotografēt. To var darīt bezgalīgi, izmantojot dažādus ceļus.” Šoreiz izstāde “Pasaules mala” priecēs Minskas iedzīvotājus un viesus Baltkrievijas Laikmetīgās mākslas centrā.

Jānis Deinats dzimis 1961. gadā Rīgā, Latvijā, PSRS. Viņš ir pabeidzis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultātes Teātra nodaļu. No 1986. gada darbojies teātrī studijā Nr. 8, bijis fotogrāfs žurnālā „Parks”, pēc tam strādājis kā neatkarīgais fotogrāfs. Kopš 1997. gada darbojas fotogrāfu apvienībā „Fotocentrs”, viņa darbi tiek publicēti Latvijas laikrakstos un žurnālos, mākslas grāmatās un katalogos. Viņš veido Latvijas kultūras, mākslas, biznesa un politiskās elites portretus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+