×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
4. novembris, 2013
Drukāt

Jāņa Ivanova klaviermūzika un 4.simfonija “Atlantīda”

Foto-LETAFoto-LETA

Novembra beigās koncertos Jēkabpilī, Madonā un Rēzeknē izskanēs komponista Jāņa Ivanova klaviermūzika un 4.simfonija “Atlantīda”.
Koncerta pirmajā daļā būs klausāmi skaņdarbi, kas komponēti klavierēm. Solists būs starptautisko konkursu laureāts Rihards Plešanovs, kurš patlaban stažējas Maskavas konservatorijā pie pianista Mihaila Voskresenska.
Savukārt koncerta otrajā daļā skanēs Ivanova 4.simfonija ar nosaukumu “Atlantīda”. Tā ir iekļauta Latvijas kultūras kanonā starp tām garīgajām vērtībām, kuras vislabāk raksturo un izgaismo Latvijas kultūras mantojumu. Simfonijas trauksmainais tapšanas laiks no 1939.gada līdz 1941.gadam un tajā ieliktais emocionālais komponista pārdzīvojums, un priekšnojautas par tuvojošos vēstures katastrofu – Latvijas Republikas pastāvēšanas beigām -, un filozofiskā pamatdoma par varenas civilizācijas bojāeju Atlantijas okeānā dara šo darbu aktuālu arī mūsdienās. Tā ir drāma, pirmais Ivanova darbs, kur tādā spilgtumā izcelts nesavienojamu spēku pretstats un sadursme – bargā nāve un cilvēka dzīvības skaistums. Abi pretpoli komponista mūzikā ieguvuši līdz šim nedzirdētu spilgtumu, kontrastainību.
Simfonijas atskaņojumā piedalīsies Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas, Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, Madonas Valsts ģimnāzijas meiteņu kori, kā arī Jēkabpils pilsētas simfoniskais orķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā.
Koncerta režisors ir Uģis Brikmanis.
Ivanova klaviermūzika un 4.simfonija “Atlantīda” 28.novembrī plkst.19 būs klausāma Jēkabpils tautas namā, 29.novembrī plkst.18 – Madonas kultūras namā un 30.novembrī plkst.18 – Latgales vēstniecībā “Gors”, Rēzeknē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+