Kultūra
Teātris un kino

Jāņa Norda filma saņēmusi Krievijas kinokritiķu balvu0

Publicitātes foto

Maskavas starptautiskajā kinofestivālā 26. aprīlī sadalītas balvas, un Latvijas režisora Jāņa Norda filmai “Ar putām uz lūpām”, kas startēja kinofestivāla galvenajā konkursa skatē, piešķirta Krievijas kinokritiķu balva, informē Nacionālais kino centrs.

“No 19. aprīļa Maskavā risinājās jubilejas – četrdesmitais – starptautiskais kinofestivāls, un šogad šī A klases festivāla galvenajai konkursa skatei bija atlasīta Jāņa Norda jaunākā spēlfilma “Ar putām uz lūpām”, kas tapusi studijā “Tasse Film”,” pauda NKC speciāliste Kristīne Matīsa.

Konkursā tika vērtētas vēl piecpadsmit pilnmetrāžas spēlfilmas no Itālijas, Francijas, Beļģijas, ASV, Norvēģijas, Korejas, Jaunzēlandes, Kazahstānas, Armēnijas, Turcijas, Uzbekistānas un citām valstīm.

Režisors Jānis Nords festivāla noslēgumā saņēma Krievijas kinokritiķu žūrijas balvu ar formulējumu “Par mākslinieciskā risinājuma atbilstību aktuālām mūsdienu problēmām”.

“Krievu kinokritiķe Asja Kolodižnere, kas strādājusi arī Maskavas kinofestivāla filmu atlases komisijā, pēc filmas noskatīšanās apgalvoja, ka Jānim Nordam piemīt absolūta kinematogrāfiskā izjūta un viņš uzņēmis ļoti eiropeisku filmu, savukārt Nords preses konferencē atbildēja uz daudzu ieinteresētu un par filmu sajūsminātu kinožurnālistu jautājumiem gan par filmas uzņemšanas procesa detaļām, gan par paša Norda dzīves filosofiju,” pastāstīja Matīsa.
http://40.moscowfilmfestival.ru/miff40/press/video/?id=181

Maskavas starptautiskais kinofestivāls ir viens no vecākajiem pasaulē, tas pirmoreiz noticis 1935. gadā, kad žūrija strādāja Sergeja Eizenšteina vadībā, tomēr regularitāti festivāls iedibinājis tikai kopš 60. gadu sākuma un tikai 1999. gadā kļuva par ikgadēju pasākumu.

LA.lv