×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. marts, 2016
Drukāt

Jāņa Norda jaunā filma saņēmusi 150 000 eiro no fonda Eurimages

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēgusies Eiropas Padomes fonda Eurimages kārtējā sesija, kurā 150 000 atbalstu saņēmusi Jāņa Norda spēlfilma “Ar putām uz lūpām”, kas ar Nacionālā Kino centra atbalstu top studijā “Tasse Film”, LA.lv uzzināja Nacionālajā kino centrā (NKC).

Eiropas Padomes fonds Eurimages finansiāli atbalsta filmu projektus, kas top kā kopražojumi starp vairākām Eiropas valstīm, konkursa kārtībā projekti tiek izskatīti četras reizes gadā. Kopš 2001. gada, kad Latvijas pievienojās Eurimages, fonda finansējumu izcīnījušas sešas ar Latvijas dalību veidotas pilnmetrāžas spēlfilmas (piemēram, “Modris” 2012. gadā un “Jāņu nakts” 2005. gadā), četras pilnmetrāžas animācijas filmas (starp tām “Lote no Izgudrotāju ciema” un “Trīs musketieri”, abas 2004. gadā), viena dokumentālā filma (“Friči un blondīnes” 2007. gadā).

Šajā Eurimages sesijā ar kopējo finansējumu 4 485 494 eiro apmērā atbalstītas trīs dokumentālās filmas un 13 pilnmetrāžas spēlfilmas, atbalstu savām topošajām filmām saņem arī vairāki izcili Eiropas autorkino meistari – austriešu režisors Mihaels Haneke, vācietis Volkers Šlēndorfs, norvēģu režisors Joahims Trīrs un Vācijā dzīvojošais ukrainis Sergejs Lozņica, kura filma “Lēnprātīgā” (“A Gentle Creature”) pilnībā tiks filmēta Latvijā, sadarbojoties ar studiju “Film Angels Studio”, pastāstīja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Jāņa Norda filma “Ar putām uz lūpām” ir stāsts par bijušo policistu Didzi, kurš pēc smagas auto avārijas cenšas uzsākt dienesta suņu apmācības biznesu. Didzim nezinot, viņa sieva Jana meklē romantisku piepildījumu, satiekoties ar gados krietni jaunāko Robertu. Kad Didža mīļotie suņi izbēg un kļūst par biedu pilsētas iedzīvotājiem, Didzis un Jana ir spiesti konfrontēt savus pagātnes dēmonus un atrast kopīgu valodu, lai novērstu tuvojošos nelaimi.

Stāsta pamatā ir Latvijas vidē adaptēts amerikāņu scenārista Meta Goseta (Matt Gossett) darbs “Sugu izcelšanās” (“Origin Of Species”), kurš 2013.gadā ieguva Amazon Studio Awards (ASV) kā labākais scenārijs.

Jāņa Norda iepriekšējās spēfilmas “Mammu, es tevi mīlu” kvalitātes veicināja arī sadarbība ar operatoru no ASV – Tobiasu Datumu (spēlfilmas “Terri”, “Smashed”, seriāls “Mozart In The Jungle”); viņš piedalīsies arī filmas “Ar putām uz lūpām” uzņemšanā.

Filmas galveno lomu atveidotāji ir spilgtas personības un izcili aktiermākslas talanti – Jaunā Rīgas Teātra aktieris Vilis Daudziņš un Valmieras teātra aktrise Ieva Puķe. Vienā no lomām parādīsies Latvijas Nacionālā Teātra jaunā zvaigzne Raimonds Celms. Filmā svarīgu lomu spēlē galvenā varoņa Didža suņi – tie speciāli filmēšanai atvesti no Ungārijas, kur ar suņiem strādā profesionāli kino dzīvnieku treneri. Filmēšanas vietas izvēlētas Rīgā un Pierīgā – Ogrē, Murjāņos, Siguldā, Ķemeros un Vangažos, ieplānotas kopā 35 filmēšanas dienas.

Projekts “Ar putām uz lūpām” ir Latvijas, Polijas un Lietuvas kopprodukcija. Tās ietvaros filmai piesaistīts viens no talantīgākajiem filmu māksliniekiem Lietuvā – Nerijus Narmontas (“Spēlmanis” / “Gambler”), kā arī talanti no Polijas – grima māksliniece Agņeška Hodovana un montāžas režisore Agņeška Glinska.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+