×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2014
Drukāt

Jāņa Petera jubileja skanēs grandiozā koncertā 
 (1)

Peters

30. jūnijā 75. dzimšanas dienu svinēs tautā iemīļotais latviešu dzejnieks, publicists un sabiedriskais darbinieks Jānis Peters. Svinot dzejnieka jubileju, 28. jūnijā “Arēnā Rīgā” notiks grandiozs koncerts “Jānim Peteram – 75. No Jāņiem līdz Peteriem”, kurā pazīstamu latviešu mūziķu sniegumā izskanēs skaistākās dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem.

Režisora Valda Pavlovska veidotā koncerta divās daļās tiks izdziedātas skaistākās latviešu komponistu Raimonda Paula, Leonīda Vīgnera, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Valda Zilvera, Jāņa Strazda un citu autoru dziesmas ar Jāņa Petera dzeju.

Vispirms atmiņā uz skatuves tiks atsauktas populāras estrādes, teātra un kino melodijas gan no 70. gadiem, Atmodas laika un arī pēdējos gados paveiktā, tostarp no izrādēm “Māsa Kerija”, “Draudzes bazārs”, “Šerloks Holmss”, “Šveiks”, “Dekamerons”, “Latgola”. Pēcāk, piedaloties dažādiem koriem un solistiem, kopā tiks izdziedāta zelta klasika un dziesmas no koru repertuāra, iegūstot jaunu elpu un skanējumu. Skanēs gan “Sanāciet, sadziediet”, “Manai Dzimtenei”, “Kurzeme”, gan arī “Mīla ir kā uguns”, “Pērļu zvejnieks”, “Mēmā dziesma”. Uz skatuves kopumā kāps ap septiņiem simtiem koristu – 24 kori no 11 pilsētām – diriģenta Inta Teterovska virsvadībā. I. Teterovskis, gatavojoties koncertam, preses konferencē sacīja, ka koncertam atlasīti spējīgi kori no visas Latvijas – Liepājas, Smiltenes, Dobeles, Ogres, Ķeguma, Valmieras, Olaines, Tukuma, Jelgavas novada un Rīgas, tostarp arī Latvijas zvērinātu advokātu jauktais koris un Rīgas Doma zēnu koris. Visi kori koncertā apvienosies īpašā, no jauna dzimušā Petera dziesmu korī.

“Jāņa Petera dzeja ir tik melodiska un labskanīga, ka dzied pati par sevi. Ne velti koru mūzikā dziesmas ar viņa vārdiem ir ieguvušas “zelta klasikas” zīmolu, sacīja I. Teterovskis, atzīmējot, ka priecāsies, ja labi zināmajām dziesmām publika dziedāšot līdzi.

Caurvijoties videokadriem un foto atmiņām no J. Petera radošā darba un dzīves gājuma, dzimšanas dienas koncertā skanēs arī dzeja paša gaviļnieka izpildījumā. Kā saka pats dzejnieks – koncerts nebūšot grāmatveža atskaite, bet veltījums un priecīgs vēstījums sirmiem un jauniem, zaļoksniem un nupat, šorīt, dzimušiem.

Koncertā piedalīsies Igo, Ance Krauze, Intars Busulis, Marija Naumova, Viktors Lapčenoks, Aija Andrejeva, Andris Ērglis, Ingus Pētersons, Dita Lūriņa, Dainis Skutelis, Antra Stafecka, Atis Auzāns, Jānis Paukštello, “Dzeguzīte”, Dailes un Leļļu teātra aktieri, kā arī citi izpildītāji. Uz skatuves kāps arī maestro Raimonds Pauls, komponisti Zigmars Liepiņš, Mārtiņš Brauns un Valdis Zilvers, dziesmas izskanēs jaunos Jāņa Strazda aranžējumos un instrumentālās grupas pavadījumā.

“Peters viens ir paveicis tik, cik to iespētu trīs līdz pieci dzejnieki kopā,” saka muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, kura nule sarakstījusi foto un atmiņu brošūru “Jānis Peters – dzīvē un dziesmā, dzejā un mūzikā”, ko klajā laidusi “Lauku Avīzes” izdevniecība.

“Pārsteidz arī viņa darbu plašā amplitūda dažādos mūzikas žanros, no dziesmām līdz operas libretam. Lielkoncertā Petera daiļradi ieraudzīsim jaunā gaismā, un daudziem klausītājiem tas būs atklājums,” tā D. Mazvērsīte. Atmiņu brošūru dāvanā saņems arī 28. jūnijā ” Arēnā Rīga” gaidāmā koncerta “No Jāņiem līdz Peteriem” apmeklētāji.

Varbūt noder


Koncerts: 28. VI 19.00 “Arēnā Rīga”.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 43.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pašam Jānim nav ne vainas. Rakstītājs ir ražīgs. Bet vai nav tā, ka dzīvē tomēr ir palaidis galveno – paša dēla patriotisko audzināšanu, jo, kā saka, ja gīmenē tam nepievērš uzmanību, tad sanāk tā, ka dēls beidzot aatklāti biedrojas ar SC partiju un caur to arī ar Putina agresīvi impērisko partiju. Tā sakot, Latvijas valsts galvenajiem Satversmes grāvējiem. Vai tad Pēteris sev iztiku nemāk nopelnīt, kā tikai izmantojot prokrievisko politiķu atbalstu sevis iebīdīšanai amatos. Šeit ieskicētais nav jāuztver kā kaut kas noniecinošs jubilāram – dzīvē katram savs ceļš ejams.

Draugiem Facebook Twitter Google+