×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. maijs, 2012
Drukāt

“Jāņa sētas” kartes tavā kabatā

zalaisciems_jansons_13

Mobilo tālruņu GPS aplikācijas (“Google maps”, “Windows Live maps” un citas) jau sen ļauj ātri un precīzi noteikt savu atrašanās vietu un orientēties gan Amerikā, Eiropā, Parīzē, gan Rīgā. Ancē, Dundagā vai Usmā līdz šim tas diemžēl nebija iespējams, jo kartogrāfijas milžu intereses un datu bāzes (izņemot “Navteq” un “Garmin”) līdz šādiem, globāli vērtējot, nostūriem vēl nesniedzas.

 

Labākās, detalizētākās Latvijas digitālās kartes ir un paliek “Jāņa sētas” (“JS”) piedāvātās. Jau visai sen tās ir lietojamas datorā (mājās vai līdzņemtajā laptopā, pēdējā arī ar pievienota GPS aparāta sekošanas funkciju). Labi, bet dārgi un neērti. Šķiet, pērn “JS” laida klajā mobilo versiju “iPhone” ierīcēm. Labi, bet ierobežoti, jo “Apple” telefoni nav masu produkts. Tagad varam gavilēt – ir “JS GPS” telefoniem un planšetdatoriem, kas darbojas “Android” sistēmā. Un tas jau nozīmē, ka par 5 – 20 latiem mēnesī (atkarībā no ekrāna lieluma) šo bagātību var nopirkt katrs, kurš pat Latvijas tālākajos mežos un laukos vēlas būt drošs un par savu pareizo virzienu pārliecināts. Nosauktā cena ietver jauna aparāta pirkumu. Ja jums “Android” aparāts ar iebūvētu GPS jau ir – papildu izdevumi būs nulle. Aplikācija bez maksas lejuplādējama no “Google Play”, interneta resursu lietojums neliels un viegli iekļaujas pat pieticīgos pieslēguma veidos. “JS” simbolisku (apmēram Ls 5 gadā) papildu samaksu prasa vienīgi par ne visiem vajadzīgo “+” versiju, kura papildus jūsu zaļajai bultiņai uz kartes piedāvā virkni profesionālu papildu ērtību.
migla_Jansons_13

Savos pirmajos eksperimentos lietoju bezmaksas “bāzi”. “Samsung” tālrunī “Xcover” (speciāli brīvdabas aktivitātēm paredzēts modelis par Ls 5 mēnesī divu gadu nomaksas variantā) un tās pašas firmas 8,9 collu ekrāna planšetē. Kartes fragmenta ielāde (“LMT” pieslēgums) abās versijās zibenīga gan Rīgā, gan Kurzemes vidienē. Pie “JS” publiskā jaunuma paziņojuma (pagājušajā nedēļā) internetā parādījušās žēlabas par ilgu informācijas gaidīšanu, tādēļ atļaujos noraidīt kā subjektīvas un paša lietotāja tehniskā bruņojuma vai izcili neveiksmīgas atrašanās vietas radītas. Kartes tikpat detalizētas kā “lielajā” versijā. Attēla izšķirtspēja pietiekama pat briļļainam lietotājam.

Uz priekšu! Zaļais ciems, Dižpurvs un citas ne mazāk romantiskas vietas jūs gaida. Nepazudīsiet nekur, ja vien bateriju uzlādēt nebūsiet aizmirsuši.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+