×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
18. jūnijs, 2013
Drukāt

Jāņa Ziņģīša gleznu izstāde „Ziema un vasara”

Foto - publicititātesFoto - publicititātes

Mākslas galerijā “Jēkabs” (Jēkaba ielā 26/28) no 17.jūnija līdz 8. jūlijam apskatāma mākslinieka Jāņa Ziņģīša personālizstāde „Ziema un vasara”.

Izstādē eksponētas jaunākās autora gleznas, kurās attēlotas Latvijas ainavas dažādos gadalaikos.
Savās gleznās Jānis Ziņģītis tiecas uztvert apkārtējo pasauli un fiksēt tajā notiekošo, atspoguļojot to savu iekšējo sajūtu skatījumā, lai sniegtu intīmu vēstījumu. Mākslas pasaulē autors sevi spēcīgi pieteicis figuratīvajā un ainavu glezniecībā. Uzsverot cilvēka ciešo saikni ar dabu, J.Ziņģītis savā daiļradē bieži gleznojis Latvijas ainavas. Viegli dūmakainajos un smalki izstrādātajos noskaņu darbos atklājas romantiskās un mierīgās ainavas ar piejūras smilšainajām pludmalēm, dziļi sniegotiem mežiem, kā arī vasarīgām pļavām un ūdeņiem. Reālistiskais ainavu atveidojums, smalka tonalitāte, veikls zīmējums un autoram raksturīgā gaisīgā gleznošanas tehnika nereti tiek papildināta ar alegoriski figurālu tēlu kontūrām, tverot kustības nianses.
Jānis Ziņģītis (dzimis 1973. gadā) kopš 2006. gada veic arī pedagoģisko darbību un ir Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas direktors, palīdzot attīstīt jaunos Latvijas mākslas talantus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+