×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Jangam par braukšanu reibumā piešķir minimālo sodu

Bbasketbola kluba “Ventspils” amerikāņu aizsargam Džamaram Jangam, kurš pieķerts automašīnas vadīšanā alkohola reibumā, Ventspils tiesa piemērojusi 600 latu naudas sodu un administratīvo arestu uz piecām diennaktīm.

Tāpat tiesas lēmums paredz Jangam atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz diviem gadiem, aģentūru LETA informēja Ventspils tiesas tiesneša palīdze Iveta Kauliņa. Šo Ventspils tiesas lēmumu 10 dienu laikā vēl iespējams pārsūdzēt.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijā, Jangs pie auto stūres atradies, būdams 1,16 promiļu alkohola reibumā. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par automašīnas vadīšanu, ja šofera izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, piemēro administratīvo arestu no piecām līdz 10 diennaktīm, uzliek naudas sodu no 600 līdz 800 latiem un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Līdz ar to Jangam tiesa piemērojusi minimālo Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēto sodu.

Par šo pārkāpumu Jangam naudas sodu plāno piemērot arī BK “Ventspils”, jo ar spēlētāju noslēgtajā līgumā ir atrunāts, ko viņš nedrīkst darīt. Tā kā līguma nosacījumi ir konfidenciāla informācija, naudas soda apmērs nav izpaužams, aģentūru LETA informēja BK “Ventspils” valdes priekšsēdētājs Ralfs Pleinics.

Piecu diennakšu administratīvais arests Jangam, visticamāk, neliegs piedalīties Latvijas Basktebola līgas (LBL) finālsērijas spēlēs. Tā kā tiesas lēmumu 10 dienu laikā iespējams pārsūdzēt, šī lēmuma izpilde ātrāk par šo termiņu nevar notikt. Turklāt tiesas lēmumā nav noteikts konkrēts datums, kad Jangam jāsāk izciest piespriesto administratīvo sodu jeb arestu. Tāpat Jangam ir tiesības lūgt tiesu atlikt lēmuma izpildi, pagaidām gan šāds lūgums tiesā nav saņemts, aģentūru LETA informēja Ventspils tiesas tiesneša palīdze Iveta Kauliņa. Tiesas lēmuma izpildi nodrošina policija. Arī Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirkņa priekšnieks Ģirts Kokins apstiprināja, ka tiesas lēmumā nav noteikts konkrēts datums, kad jāsāk administratīvais arests. Personai, kam arests piemērots, pašai būtu jāpiesakās policijā, un pastāv iespēja izvēlēties, kad sākt izciest piemēroto sodu. Ventspils iecirknī īslaicīgās aizturēšanas izolatora izbūve vēl nav pabeigta, tāpēc, visticamāk, Jangs sev piemēroto administratīvo arestu izcietīs Talsos. Īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Liepājā no Ventspils parasti nogādā personas, kurām aresta termiņš ir ilgāks, piebilda Kokins.

Kā ziņots, Jangs pieķerts automašīnas vadīšanā alkohola reibumā un basketbolistam tiks noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. 3.maija vakarā Jangs alkohola reibumā vadīja vieglo automašīnu, ko “Ventspils” komanda nodevusi viņa lietošanā. “Ventspils” pilnībā nosoda Janga rīcību un viņam tiks piemērots sods gan atbilstoši kluba iekšējās kārtības noteikumiem, gan Latvijas likumdošanai, vēsta komanda. Tikmēr pats Jangs nožēlo notikušo un atzīst, ka nav rīkojies atbilstoši profesionāla sportista ētikai. “Jangs atvainojas “Ventspils” atbalstītājiem, sponsoriem un līdzjutējiem par viņa nepieņemamo rīcību un dziļi nožēlo izdarīto,” teikts kluba paziņojumā.

Jangam arī iepriekš bijušas problēmas ar likumu. 2008.gadā Jangs tika apsūdzēts par uzbrukumu un šīs apsūdzības pieņēma. Basketbolists toreiz saņēma viena gada nosacītu cietumsodu, un viņam tika nozīmēts pārbaudes laiks, kurā Jangam ik pēc laika vajadzēja doties atrādīties policijā. Tāpat Jangam Ņūmeksikas štata universitātes pilsētā tika nozīmētas 15 stundas sabiedriskajos darbos. Tikmēr 2009.gadā studentu padomes sēdē basketbolists bijis ass pret universitātes darbinieku, taču apsūdzības pret viņu netika izvirzītas. Savukārt vēl gadu vēlāk Jangs uzbrucis kārtības sargam, un pret viņu tika izvirzīta kriminālapsūdzība. Kādā naktī Laskruses pilsētas veikalā tā darbinieks lūdzis Jangam atstāt veikalu, taču basketbolists atteicies un aizsācis strīdu, tādēļ tika izsaukta policija. Kad ieradās kārtības sargi, Jangs sācis strīdu ar viņiem, kas noslēdzās ar basketbolista uzbrukumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+