×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Jānim Annusam aizejot


annuss_62

Nodibinājums “Pasaules latviešu mākslas
centrs” informējis, ka Leipcigā (Vācija) mūžībā aizgājis gleznotājs un fotogrāfs Jānis Annuss. 


 

Mākslinieks dzimis 1935. gadā Rīgā. Pēc ierašanās ASV beidzis Prata institūtu Bruklinā ar B.F.A. grādu. Studējis arī “Art Students League” mākslas skolā un “National Academy of Design”. Papildinājies skatuves dekorēšanā “Academia di Belli Arte e Liceo Artistico” Romā. 1957. gadā saņēmis “United Artists” stipendiju. J. Annusa darbi izstādīti Romā, Neapolē, Palermo, Ņujorkā, Denverā, Redingā, Čikāgā, Filadelfijā, Leipcigā, Minsterē, Rīgā. Viņš darinājis arī vairākus sienas gleznojumus Eiropā un ASV.

J. Annuss saņēmis daudzas ievērojamas balvas – viņš ir vienīgais latvietis, kas 1959. un arī 1960. gadā ieguvis prestižo “Prix de Rome” stipendiju. Dzīvojis un strādājis Latvijā, Ņujorkā, Romā, Minsterē un Leipcigā. J. Annuss ir bijis Latviešu centra Minsterē valdes loceklis un korporācijas “Fraternitas Lataviensis” filistrs.

Mākslinieka ģimene cer, ka būs iespējams nokārtot apglabāšanu vasarā mākslinieku kalniņā, kas varētu notikt kopā ar J. Annusa vecāku, Augusta Annusa un viņa dzīvesbiedres, pārapbedīšanu Latvijā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+