Kultūra
Māksla

Jānis Anmanis kopā ar draugiem izstāda gleznas Pēterbaznīcā 16

Publicitātes foto

No 13. oktobra līdz 12. novembrim Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā Rīgas domes simpātiju balvas ieguvēja Jāņa Anmaņa izstāde “Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka”, LA.lv uzzināja Rīgas domes Kultūras iestāžu apvienībā.

Izstādē “Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka” eksponēti 33 mākslinieku 140 darbi – gan Jāņa Anmaņa glezniecība, gan viņa draugu un domubiedru daiļrade. Līdzās Jānim Anmanim izstādes dalībnieku vidū ir mākslinieki Uldis Zemzaris, Ilze Zemzare, Ingrīda Anmane, Jānis Strupulis, Juris Ģērmanis, Andrejs Ģērmanis, Olita Gulbe, Maruta Vanaga, Anita Muzikante, Uldis Čamans, Jānis Streičs, Ieva Bondare, Māris Subačs, Aigars Truhins un citi.

Mākslinieks Jānis Anmanis strādā dažādās tehnikās – akvarelī, pastelī un grafikā, rada arī mini skulptūras. Turklāt viņš darbojas gan miniatūrā, gan monumentālā glezniecībā. Mākslas darbu tēmas ir ļoti atšķirīgas – gan ainavas, gan klusās dabas, gan portreti un kompozīcijas. Mākslinieks ir vairāku dzejoļu un pasaku grāmatu autors, komponē arī mūziku. Jānis Anmanis regulāri piedalās grupu izstādēs un plenēros, ir sarīkotas vairāk kā 20 personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. Mākslinieks ir daudzu prēmiju, goda diplomu un atzinību laureāts, saņēmis arī Triju Zvaigžņu ordeni (1998).

Saistītie raksti
LA.lv