×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. februāris, 2018
Drukāt

Jānis Jurkāns: Latvijai jābūt gatavai hibrīdkaram (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Arī Latvijai ir jābūt gatavai hibrīdkaram, kuru pēc prezidenta vēlēšanām varētu izvērst Maskava, tā svētdien raidījumam “LNT Ziņu TOP 10” saka bijušais ārlietu ministrs Jānis Jurkāns.

“Šodien varbūt tante Bauskā baidās par to, ka nāks krievi pāri pa robežu ar tankiem. Tas sen vairs tā nenotiek. Ir citi pavisam paņēmieni,” norāda Jurkāns. Taujāts, vai ir jāgatavojas hibrīdkaram, Jurkāns atbild apstiprinoši. “Jā, es aicinu 2% [no iekšzemes kopprodukta], kurus mēs atdodam NATO vajadzībām, izmantot, izglītojot jaunus cilvēkus kiberzinātnēs, lai Latvija būtu viena no tām nedaudzajām Eiropas Savienības valstīm, kur ir speciālisti šajā laukā. Tādi speciālisti – tā ir nākotne. Ne jau tankisti mums ir jāapmāca.”

Jurkāns pēc vēlēšanām prognozē Krievijas un ASV attiecību pasliktināšanos. Situācijas eskalēšanā, viņaprāt, vainojama Vašingtona, kas pastiprina ekonomisko karu pret Krieviju, kura sekas izjutīs arī Eiropā un Latvijā. “Skandāls ar bijušo “Aizkraukles banku” jeb “ABLV” ir pirmā lakstīgala, kas liecina par to, ka Amerikas institūcijas ļoti rūpīgi skatīsies, kāda Krievijas nauda ir Latvijā,” brīdina Jurkāns.

Ir apritējuši seši gadi kopš Krievijas prezidenta iepriekšējām vēlēšanām un kaimiņvalsts pilsoņiem pienācis laiks atkal doties balsot. Vēlēšanas notiks zīmīgā datumā – 18. martā, kas ir Krimas aneksijas gadadiena. Bez pašreizējā prezidenta Vladimira Putina vēlēšanu zīmēs būs vēl septiņi citi vārdi – komunists Pāvels Grudiņins, skandalozais ultranacionālists Vladimirs Žirinovskis, Putinam pietuvinātais Boriss Titovs, nacionālists Sergejs Baburins, Maksims Suraikins, kurš sevi raksturo kā “ļeņinistu-staļinistu”, Kremļa kritiķis, liberāli noskaņotais Grigorijs Javlinskis un Ksenija Sobčaka – Krievijā plašu atpazīstamību iemantojusī bijusī televīzijas realitātes šovu vadītāja un sabiedrības dāma, kura jau vairākus gadus iesaistījusies opozīcijas kustībā.

Analītiķi uzskata, ka Sobčakas iesaistīšanās vēlēšanu cīņā palīdzēs mazināt balsotāju apātiju un vairos vēlētāju aktivitāti. Tādējādi augstā līdzdalība vēlēšanās Putina gaidāmajai uzvarai liks izskatīties vēl jo iespaidīgākai. “No režīma un no paša Putina reputācijas – starptautiskās un iekšpolitiskās – viedokļa, mērķis ir panākt, lai vēlēšanās piedalītos, ieskaitot tos, kuri bojā biļetenus un tā tālāk, 70% no visiem Krievijas vēlētājiem. Šobrīd Putins ir tālu no šī mērķa,” vērtē Latvijas Universitātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Lai vēlēšanās neizdotos sasniegt lielu aktivitāti un Putina pozīcijas tiktu vājinātas, vēlēšanas boikotēt aicina Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. Viņa rīkotajās protesta akcijās, ko Kremlis nebija sankcionējis, ir piedalījušies cilvēku tūkstoši. Krievijas varasiestāžu regulāri vajātais politiķis par “vēlētāju streiku” nosaukto kampaņu uzsāka pēc tam, kad viņam tika liegts kandidēt prezidenta vēlēšanās.

Pārsteigts par to, kā Kremlis vēršas pret Navaļniju, ir NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts. “Jāsaka, mani nedaudz pārsteidza, ka viņi tiešām tik ļoti baidās no šiem opozīcijas kandidātiem, ka tik plaši vēršas. Es tomēr sliektos domāt, vismaz tā izskatās, ka atbalsts Putinam kā valsts vadītājam Krievijā ir pietiekami plašs. Bet šķiet, ka ar vēršanos pret opozīcijas kandidātiem, viņi uzskata, ka tas nav dziļš, jeb, teiksim, pie zināmiem nosacījumiem nevarētu mainīties.”

Taču pēc vēlēšanām nekādus pārsteigumus Sārts negaida. Viņaprāt, Putina nākamajā sešu gadu pilnvaru termiņā izmaiņu Kremļa īstenotajā politikā nebūs. Līdzīgu viedokli pauž Skudra. Viņa vērtējumā nav gaidāma Kremļa un Rietumvalstu attiecību uzlabošanās. Par to, piemēram, liecinot tas, ka Krievija īsteno vērienīgu bruņošanās programmu, kurai tiek tērēta aptuveni trešā daļa no valsts budžeta.

Kad pēc mēneša Putins atkārtoti tiks ievēlēts prezidenta amatā, viņš varēs pretendēt kļūt par visilggadējāko Krievijas līderi kopš Josifa Staļina. Putina pilnvaras beigsies 2024. gadā, bet reti kurš šaubās, ka savu ietekmi Krievijas politikā viņš zaudēs līdz ar Kremļa pamešanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. vecais perdelis-nodevejs

 2. Ui, kāds savecējis un apvēlies vecpaps te runā.

 3. Tagad Ļurkāns pamēģinās tēlot patriotu?

 4. Atkal tas kremļa ,,krāsotājs,,….

 5. Kartējais murgs lai tracinātu tautu.Ja krievijaj vajadzētu Latviju tad barikāžu laikā būtu paņēmusi.Šo nabaga republiku nevienam nevajaga.

 6. Lozungs ,,krievu pasaule,, un ,,ar krieviju sirdī,, kas galvā ir viņa pašreizējam vadonim krievu tautai pašlaik ir maģiskāks kā aizmirstais ,,visu varu padomēm,, un ,, visas pasaules proletārieši savienojaties,,.
  Balstoties uz pēdējiem diviem lozungiem Krievijas impērija PSRS izskatā pasaulē vareni izpletās un beigās sabruka.Vai,, krievu pasaule,, spēs veikt kaut ko līdzīgu?

 7. Jau gadiem iet vałā… tas gan varētu kłūt intensīvāks bet trołłi un disinformanti te siro kur un kā vien patīk tikpat kā neatbildēti un neatspēkoti.

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+