×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. jūnijs, 2015
Drukāt

Saimnieks Jānis meklē sievu (12)

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

"Pasaulē daudz kas ir pa divi..." saka Jānis Kauķis, kurš sapņo par savu īsto meiteni.

Vecumnieku novada Valles pagasta “Šķiliņu” saimnieks, 30 gadus vecais Jānis Kauķis ir lielisks piemērs, kas atspēko daudzu gaudas, ka laukos nav jauni, gaiši un simpātiski vīrieši. Un brīvi… Pēc intervijas braucot mājās, pat pieķeru sevi pie domas: ja būtu jauna meitene, es viņu ņemtu… Protams, dzīvojot kopā, varbūt gaišumam parādītos arī kāda ēna. Bet to jau droši vien arī apzinās sievietes, kas televīzijas šovā “Saimnieks meklē sievu” no saimnieku devītnieka izvēlēsies Jāni kā savu iespējamo nākamo vīru.

Ceļš uz laukiem

Jānis ir dzimis rīdzinieks, purvciemnieks. Sekmīgi mācījies Rīgas 1. ģimnāzijā. Kad 9. klasē nolēmis mācības turpināt Bulduru dārzkopības vidusskolā, sekretāre apstulbusi: “Ko tu te atnāci?!” Bet viņš gribējis laukus. To sapratis, dzīvojoties ģimenes vasarnīcā Vallē. Bulduros atvēries kā personība: viņam uzticēja izveidot skolēnu pašpārvaldi, avīzi, radio. Tas pašam bijis pārsteigums, jo uzskatījis sevi par noslēgtu cilvēku.

Pēc skolas nebijis ciešas domas strādāt par dārznieku, jo galvenais Bulduros bijis iemācīties saprast lauksaimniecību. Pusgadu nostrādājis benzīntankā Īrijā. Paticis, bet ļoti vilcis uz mājām. Iestājies Lauksaimniecības universitātē zootehniķos. Dabūjis pat cienījamu stipendiju, lai tiktu pie maģistra grāda. Pēc studijām aizgājis strādāt pie kāda turīga cilvēka Vecumnieku novadā, kurš gribējis sākt nodarboties ar piena lopkopību un meklējis darbu vadītāju. Gada laikā ganāmpulku uzaudzējis no piecām galvām līdz simts. Bijusi lieliska pieredze, sapratis, kā reāli funkcionē lauku saimniecība, varējis paspēlēties (pozitīvā nozīmē) ar naudu.

“Šķīrāmies kā draugi. Biju jau arī padārgs darbinieks. Tad gadu nodzīvoju pa mājām, kur pastrādāju sev, tad atkal gadu Kokneses novadā pie saimnieka, kur atbildēju par tehniku. Nupat atkal atgriezos savās mājās,” stāsta Jānis.

Mājas, kur grib palikt

“Šķiliņi” nav pirmās lauku mājas, kurās dzīvo Jānis. Pirmās bija ģimenes vasarnīca. Vienā nejaukā dienā tās nodega. “Tas bija emocionāli un finansiāli smagi. Tad divus gadus pavadīju dzīvoklī Vallē, kad pirms pieciem gadiem man par mazu naudu piedāvāja “Šķiliņus”. Piecus kilometrus no Valles centra, divus kilometrus no Rīgas–Daugavpils šosejas pie pašvaldības aprūpēta zemesceļa. Trīsfāžu elektrība. Viensēta. Saskatīju perspektīvu. Zemes gan pagaidām maz – divi hektāri lauksaimniecībai, pusotra – mežs, vēl piecus hektārus nomāju,” saka saimnieks.

Māja liela, divstāvu, bet no koka, šķobās un, visticamāk, tiks nojaukta, lai gan iekšpusē Jānis jau ierīkojis labierīcības. Vieglāk un lētāk būšot māju uzcelt no jauna. Bet pirmā taps liela pirts, kur sākumā dzīvot, – tai pamati un kanalizācija jau iekārtota. Pašrocīgi uzbūvēta garāža ar autopacēlāju un silto grīdu. Top apsildāma siltumnīca un siltināts sens pagrabs. Jānis vēl domā, ko darīt ar divām kūtiņām – remontēt vai jaukt nost?

Uzvar tehnika

Foto - Artis DrēziņšFoto - Artis Drēziņš

Lai gan mācījies dārzkopību, Jānis īsti nepazīst dienziedes, kas sētā aug no iepriekšējās saimnieces laikiem. Esot gan ideja par cidoniju un aroniju biznesu. Lopkopības maģistrs, bet nav neviena dzīvnieka. Plānos esot bites un zirgi, bet negribot audzēt lopus ēšanai, kaut gan pats gaļu ne­smādē.

Laikam Jāņa galvā un dzīvē uzvarējusi tehnika, kas gadu gaitā sapirkta par iekrājumiem. Iespējams, paviršam vērotājam no malas varētu šķist, ka sēta patiešām pilna ar lūžņiem, jo nav nekā jauna un spilgta, taču viss darbojas, ir sataisāms vai kalpo kā rezerves daļas. Paštaisīts augstspiediena smilšu strūklas aparāts rūsas tīrīšanai no metāla. Trīs padomju laika riteņtraktori. Četri “Subaru Libero” mikroautobusi. Autokārs, ar ko celt un transportēt smagus priekšmetus. Trīs “Peugeot 205” vieglie franču mazauto, par ko daudzi rauc degunu, bet Jānis tos liela: caurgājamība kā džipam, ja iestieg, pats ar plecu var pastumt, var pavilkt traktoru, plašs salons, viegli remontējams. Paštaisīts sniega motocikls, ēvele, zaru smalcinātājs. Pa diviem nelieliem kravas automobiļiem “MAN”, kāpurķēžu traktoriem, pašgājējām šasijām, kvadricikliem, motocikliem.

Kad Jānim norādu, ka viņam vairākas lietas ir pa divi, viņš atbild: “Pasaulē daudz kas ir pa divi…”

Attiecības tomēr vajag

Par savu bijušo mīlestību un divu bērnu māti Jānis daudz runāt nevēlas. Arī studējusi lopkopību Jelgavā, kur saskatījušies. Vairākus gadus nodzīvojuši kopā, piedzimuši divi bērni. “Nesanāca, kā gribējās. Raksturu nesakritība, kas sevišķi izpaudās, kad dzīvojām šaurā dzīvoklītī. Domām, idejām un skatam uz pasauli tomēr jābūt vienotam gan labos, gan sliktos laikos,” komentē Jānis, kas bijis šķiršanās iniciators. Meitiņa ir otrklas­niece, dēls skolā ies pēc diviem gadiem. “Neviena cita man nav pieteikusies vai citādi gadījusies. Neesmu jau nekāds ballīšu apmeklētājs. Vienreiz devos uz vietējo kultūras namu, lai pieteiktos uz dejošanu, bet vadītājas nebija uz vietas. Vairāk neesmu sadūšojies turp iet.”

Bet ko saka internets? “Mēģināju meklēt iepazīšanos portālos, bet tas prasa daudz laika. Neatradu. Tās, kas man iekrita acīs, nav gatavas nākt pie manis saimniekot – viņām sava karjera svarīgāka.”

Varbūt vienkārši negrib kļūt par lauku darbu verdzeni? “Es jau vienmēr sarunu sāku ar to, ka nebūs nekāda vergošana un lopu baru. Ko paši gribēsim, tas būs. Lai darbs ir pamats dzīvei un atpūtai. Strādāt ar prātu. Man tiešām ir daudz ideju – gan saistītu ar tehniku, gan ražošanu. Viens jau arī daudz var izdarīt, bet ir grūti prātam un sajūtām. Vajag arī kādu, kas pa pēcpusi iesper. Nu nevergos te man neviena kūtī vai uz lauka! Gribētu tādu meiteni, kam patiktu darbs ar dokumentiem, kas man patiešām riebjas, bet arī tas nav obligāti.”

Jānis jāņos savās mājās. Atbrauks draugi. Iedzers kādu alu. Un sapņos par meiteni…

 

saimnieki

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Janci, lai tev veicas! Tu esi lielisks puisis!

 2. Tu bērnu māti gandrīz piebeidzi!!! Un ko melo ka neviena pēc tam nav bijusi???
  Un dzelži vienmēr būs tev pirmajā vietā. Tu esi egoists.
  Cik zinu bērnu māte tevi mīlēja, a tu kretīn!!! Tev tik tu, tu, tu.
  Tu pat savus darbus Augstskolā nevarēji pats uzrakstīt.
  Tā tik turpini. Varbūt atradīsi kādu pakalpiņu, kas būs tev zem tupeles un vergos tavā labā.

 3. Dumji -gudri vai gudri -dumji savadak visunosaukt nevar.

 4. Diezgan haotisks,no vienas galejibas otrajaa.Kam vajadziigi tie daudzie tehnikas luuzni.Lai jau zeenam veicaas gan ar tiem sieviskiem un saimniekosanu.Zeel tos divus beernelus,kuri aug bez teeva.

 5. un jā, kāpēc jau esošie paša bērni nedzīvojas pa laukiem svaigā gaisā pie veselīgas dabiskas pārtikas vismaz vasarā? Nākamajiem redzama perspektīva?

 6. Vai ne? Tām, kas patika (lasi, apmēram 1. ģimnāzijas absolventēm, gudrām, skaistām u.t.t.), ir savas karjeras un negrib ierakties laukos, –kāds pārsteigums, ne? Un vergot vīrieša jau esošo bērnu mantojumam, –kāpēc gan? 😀
  Vai nu puisim jāpazemina prasības līdz sievietei, kam citu iespēju nav (un arī ir bērni bagāžā), vai jāsamierinās, ka prasības ir vienā cilvēkā nesavietojamas…

 7. Rakstura nesaderība. Labākais variants kā nepateikt, ka attiecībās ir bijis cūķis.
  Savu vainu tomēr jāprot atzīt, jo attiecības neizjūk tikai 1 puses dēļ. Tieši tāpat kā tās veidojot vajag 2 us.

 8. Uztaisīt sievietei bērnus,raksturi saskanēja,dzīvot redz,nesaskanot.Ta ko taisīja bērnus vispirms neizvērtējot raksturus,vienmēr gribas tiem puišiem pajautām,viņi var meklēties tālāk,brīvi taču…,bet sieviete…viņai lūk pirmkārt jādomā par bērniem tagad,bet pašas personīgā dzīve un attiecības…nu tas vairs nav tik vienkārši kā tādiem vīriešiem,lai kurš pieņemtu cita vīrieša bērnus…

 9. jāvergo un katru dienu,redzēs cik ilgi mīlēs kad saimniece pa gultu vien

 10. 2 bērni pūrā – alimenti, saistības…. Neticu, ka meitenei, topošai saimniecei, laukos nebūs jāvergo. Būs un kā vēl. Un pēc tam viss mūžu savergotais paliek “saimnieka” bērniem. Labas izredzes, vai ne?!

 11. It kā gudrs puisis, bet šito infantilismu. Viss norit lietišķi, nekādas romantikas Meklē tikai saimnieci

 12. skumji , ka jauniem un enerģiskiem cilvēkiem jāmeklē saimniece kaut kādos šovos. tik tālu nu esam nonākuši

Draugiem Facebook Twitter Google+