×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. jūnijs, 2016
Drukāt

Jānis Porziņģis: Man nav svarīga Ņujorkas “Knicks” uzticība (5)

foto: LETAfoto: LETA

Par Latvijas basketbolista Kristapa Porziņģa talanta attīstību pēdējā gada laikā rūpējas ļoti daudz cilvēku, taču vistuvākais padomdevējs joprojām ir brālis Jānis, kurš šopavasar ieguvis NBA aģenta licenci un tagad Ņujorkas “Knicks” dimantu var pārstāvēt arī oficiāli.

Treniņus Liepājā Kristaps Porziņģis atsācis pirms trīs nedēļām, taču Jāņa vērtējumā šī ir tikai iesildīšanās daļa: “Uz ASV brauksim jūnija beigās – 12 nedēļas pirms nometnes sākuma, un tur tad jau būs nopietns darbs. Vēl izdomāsim – varbūt Kristaps aizbrauks uz vasaras līgu Orlando, lai būtu kopā ar komandu, bet pats droši vien nespēlēs. Tas ir abpusējs lēmums, viņa statuss ļauj izvēlēties – spēlēšana vasaras līgā nav spiesta lieta. Pamainīsim vidi tad, ja jutīs, ka ir baigā rutīna – mēnesi notrenējoties vienā vietā, viens un tas pats, tad aizbrauksim uz nedēļu, divām Lasvegasā. Tā darījām iepriekšējās divas vasaras.”

Ņujorkas “Knicks” speciālisti arī vasarā turpina sekot Kristapa Porziņģa gaitām. “Fiziskās sagatavotības programmu iedeva “Knicks” treneris – viņš atbrauca pie mums uz trīs dienām, izveda cauri visiem vingrinājumiem, mums ir video, lai precīzi varam tos izpildīt. Visa basketbola daļa ir mana. Agrāk vasarās Kristaps darīja to, ko es teicu, tagad prasu – ko domā par to, to, un kopā izplānojam. Mums ir simtiem video izvilkumi no spēlēm, kā viņš katrā epizodē ir strādājis, kad aizmetis garām, kad iemetis. Attiecīgi labojam tās lietas, piestrādājam pie kustībām,” sacīja Jānis Porziņģis. Grieķijā pie Kristapa bija atbraucis fizioterapeits no Ņujorkas, bet nākamnedēļ uz jauno basketbolistu nometni Liepājā ieradīsies arī viens no “Knicks” treneriem.

Jānis daudz strādā ar Kristapu Porziņģi, kas ir “Knicks” dārgums. Vai jūtama kluba vadības un treneru uzticību? “Viņi nav mani partneri, nav svarīgi, lai uzticētos. Mums ir kopā jādara lietas, lai sportists attīstītos un sasniegtu maksimumu – tas interesē tikpat daudz mani, cik viņus. Ir lietas, kurās mūsu viedokļi nesakrīt. NBA ir pavisam cita vide – bizness, attieksme pret zvaigznēm un zemāka līmeņa spēlētājiem, kā komandas domā. Es to visu mēģinu atkost, saprast – vēl esmu ceļā uz to. Pirms mēneša dabūju NBA aģenta licenci un varēšu Kristapu pilnīgi oficiāli pārstāvēt, lai gan “Knicks” arī pirms tam rēķinājās, ka es viņu pārstāvu,” tā Jānis, kurš pats agrāk bija profesionāls basketbolists un spēlējis arī Latvijas izlasē.

Pagājušajā nedēļā par Ņujorkas “Knicks” galveno treneri tika apstiprināts Džefs Hornačeks. “Esam dzirdējuši pozitīvas atsauksmes, nav nekādu aizspriedumu. Arī pret Kurtu Rembisu nebija. Ja treneris dod spēlēt, Kristaps atradīs savu vietu laukumā. Domāju, ka Hornačeks Ņujorkā centīsies pielāgoties pie daudzām lietām kā grib Fils Džeksons,” sprieda Jānis.

Kristaps arī vasarā regulāri piedalās dažādās publiskās aktivitātēs un Jānis norāda, ka atvaļinājumu bija iecerējis mierīgāku: “Domājām, ka varēs atpūsties, bet realitātē katru nedēļas nogali ir kāds pasākums. Vajadzēja aizbraukt uz iepriekšējo klubu Seviļā, tad bija pie brāļiem Antetukoumpi Atēnās, lai viņi pēc tam atbrauktu uz Kristapa nometni bērniem Liepājā. Tas bija barters. Nav jau viegli trīs dienas ceļot. “Citadele” pasākums, arī pa nedēļu parasti gadās kaut kas, kas ir jāizdara. Uzskatu, ka vajadzēja vairāk mentāli atpūsties, taču viņš tādā ziņā ir dzelzis – var turēt.”

Kristapa lielais balsts NBA debijas sezonā bija ģimene – ar viņu Ņujorkā visu gadu bija brāļi Jānis un Mārtiņš, kā arī vecāki Tālis un Ingrīda. “Otrajā sezonā vecāki droši vien būs mazāk, bet es ar Mārtiņu gan būsim tur. Mēs jau patiesībā taustāmies un domājam, kāds ir labākais modelis. Droši vien paies vēl viens gads un tad būs lielāka skaidrība. Gribam izdarīt visu, kas ir apkārt, lai viņš dienu no dienas var parādīt labāko sniegumu,” skaidroja Jānis.

Pagājušajā vasarā Kristapam ik dienu bija jāuzņem 4000 kaloriju, lai dabūtu klāt ķermeņa masu. “Mēs to visu izdarījām un svaru dabūja klāt, bija krietni muskuļotāks – pat es pamanīju atšķirību, lai gan redzu viņu katru dienu. Taču sezonā jau pēc septiņām nospēlētām spēlēm Kristaps pateica, ka svaru nevajag – tikai spēku un eksploziju. Dabīgais spēks nāks klāt, jo kļūs nobriedušāks. Pusotru stundu dienā viņš strādā svaru zālē, lai nostiprinātu ķermeni, nevis uzdzītu svaru. Tiklīdz tas notiek, kļūst lēnāks. Kristaps nekad nebūs spēlētājs, kurš iespiedīs iekšā ar spēku, bet ņems uz ātrumu, eksploziju, pārlekt pāri, pārmest. Sākumā domājām, ka svaram būs liela nozīme, taču acīmredzot ir iemesls, kāpēc Kevins Durants, būdams tik tievs, var tā spēlēt,” norādīja Jānis Porziņģis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Nav svarīga uzticība? Atbildēt

  Nu,nu,neesi nu tik augstprātīgs-iz grjazi v kņazi…Nolaidies uz Zemes!

 2. Latvijas latvietis Atbildēt

  Porzingim knicks,Latvijai ciks.

 3. Jānis : – Uzskatu, ka vajadzēja vairāk mentāli atpūsties, taču viņš tādā ziņā ir dzelzis – var turēt.”
  ============================
  Ja ir TRAUMAS tad ne pēc kāda dzelzs gan viņš NE-IZSKATĀS!
  Viņam ir tikai 20-21 gads, bet pirms tam AUGOŠĀ tīņu vecumā bija SLODZE – spēlēja nopietno basketbolu Spānijā, neatbilstoši viņa fiziskai attīstībai …
  Ja tā turpināsies , un ja joprojām viņam blakus nebūs GUDRS cilvēks, kas sekos viņa FIZISKAJAI attīstībai, tad jau 25 gadu vecumā būs gaidāmi nepatīkami pārsteigumi…

 4. Malacis brālis.
  Liels viņa nopelns ir tas, ka Kristaps ir tur ,kur viņš ir.
  Pieskatīja puiku, stāstīja par savām kļūdām, deva padomus lietās,k ur jua pats ir gājis cauri, uzmundrināja

  un ir
  ir rezultāts

 5. Jankam vajag izdīt sānus un attaudzēt ševeļuru. Riktīgs baķka Mahno (banderovecs) sanāktu. Mūsējais – stilīgi……………………………..Virsraksts gan no tēmas “piekāsts Knics”. Vajag mācēt no dzejoļa izvlkt lamuvārdu.

Draugiem Facebook Twitter Google+