×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2015
Drukāt

Jānis Šmēdiņš: Sašam un Mārtiņam viegli neklāsies

foto: netherlands2015.fivb.orgfoto: netherlands2015.fivb.org

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš pasaules čempionātu Nīderlandē sāka ar divām uzvarām

Vispirms ar 2-0 (21:18, 24:22) tika pārspēti krievi Jaroslavs Koškarevs un Dmitrijs Barsuks, kurus pirms nedēļas Eiropas spēļu finālā Pļaviņš uzvarēja arī pārī ar Haraldu Regžu. Otrajā mačā mūsējie tikās ar holandiešiem Mihilu van Dorstenu un Stīvenu van de Veldi, kuri pirmajā spēlē trijos setos apspēlēja brāļus Estebanu un Marko Grimaltus no Čīles. Arī mājinieki tika apspēlēti divos setos – 21:17, 23:21.

Samoilovs un Pļaviņš 2005. gadā triumfēja pasaules U-21 čempionātā, trīs gadus vēlāk kā pirmie Latvijas pludmales volejbolisti piedalījās olimpiskajās spēlēs, ierindojoties dalītā devītajā vietā. Kopš tiem mačiem abi kopā nebija spēlējuši, līdz liktenis lēma apvienoties septiņus gadus vēlāk, jo Aleksandra pārinieks Jānis Šmēdiņš šobrīd atlabst pēc ceļgala meniska operācijas.

“Treniņos varu darīt visu un bija doma braukt uz pasaules čempionātu, taču lēmums nav atkarīgs tikai no manis. Otrdien uz treniņu atnāca federācijas pārstāvji, tā bija pirmā diena, kad sāku lekt un līdz ar to mazliet stīvi izskatījās. Viņi neieteica braukt, jo ir vajadzīgs rezultāts,” “LA” sacīja Jānis Šmēdiņš. “Es nevarēju garantēt, ka pēc pirmā mača celis nesāks pampt un nebūs jāizstājas. Skatoties, kā ir tagad, liekas, ka viss būtu bijis kārtībā, jo celis arī pēc lielākām slodzēm jūtas labi. Tiesa, uz simts procentiem vēl nav bijusi vajadzība darboties. Sākšu tuvākajās dienās, jo ir pusotra nedēļa laika līdz nākamajam “Grand Slam” posmam Šveicē – uz turieni brauksim kopā ar Sašu.”

Jānis ļoti cerēja, ka paspēs atlabt līdz pasaules čempionātam, kur olimpiskajai kvalifikācijai var nopelnīt visvairāk punktu: “Šobrīd mums ir tikai divi kopīgi turnīri, bet vajag 12. Grūti arī prognozēt, kā ies sezonas turpinājumā.”

“Domāju, ka Sašam ar Mārtiņu Nīderlandē viegli neklāsies. No grupas ir jātiek ārā kā līderiem un tad daudz atkarīgs no izlozes. Pasaules čempionātā ir komandas, kas tiek no kontinentiem – ja uz tādiem trāpi, tad ir labas iespējas iekļūt astotdaļfinālā vai ceturtdaļfinālā, varbūt arī tālāk,” sprieda Jānis, kurš pirms sadarbības ar Samoilovu četrus gadus cīnījās kopā ar Pļaviņu, izcīnot bronzu Londonas olimpiskajās spēlēs. Tātad lieliski pazīst viņus abus. “Droši vien ar saspēli būs pagrūti, taču ir trīs mači grupā un varbūt paspēs atrast kopēju valodu. Katrs atsevišķi viņi var ļoti labi nospēlēt. Pirmā spēle bija saspringta, taču sākums vienmēr ir grūts. Holandieši nav nekas īpašs, lai gan savās mājās var uz emocijām dabūt spēli un tad jau tik vienkārši nebūs uzvarēt,” vēl pirms otrās cīņas atzina Jānis. “Taču domāju, ka sarežģītākā grupā būs pēdēja spēle pret čīliešiem Grimaltiem, viņi ir tiešām labi. Lai uzvarētu, būs jādabū punkti blokā, aizsardzībā.”

Ar Čīles duetu mūsējie cīnīsies otrdien. Pasaules čempionātā 48 komandas sadalītas 12 grupās. Pēc apļa turnīra katras grupas divi labākie dueti, kā arī astoņi no 12 trešo vietu ieguvējiem kvalificēsies izslēgšanas sacensībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+