foto – fivb.org

Jānis Šmēdiņš un Samoilovs sasniedz “Grand Slam” ceturtdaļfinālu Argentīnā 0

Pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien iekļuva Argentīnas pilsētā Korjentesā notiekošā “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālā.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Ar devīto numuru izliktais Latvijas duets otrās izslēgšanas turnīra kārtas mačā ar rezultātu 2-0 (21:18, 29:27) uzvarēja austriešus Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, kuri bija izlikti ar 16.numuru. Līdz ar to Latvijas duets posmā sev garantējis vismaz dalītu piekto vietu, kas ir augstvērtīgākais sasniegums tā īsajā pastāvēšanas laikā.

Ceturtdaļfināla mačā vēlāk sestdien Samoilovs/J.Šmēdiņš spēkosies ar Sebastjanu Dolingeru/Štefanu Vindšeifu no Vācijas, kuriem ticis 13.numurs. Šis Vācijas duets iepriekš sacensībās pārspēja citus latviešus Tomu Šmēdiņu un Ruslanu Sorokinu.

Pirms tam trīs apakšgrupas spēlēs latvieši palika nepārspēti, kas viņiem kā grupas uzvarētājiem automātiski ļāva kvalificēties izslēgšanas turnīra otrajai kārtai. Pirmo reizi vēsturē Latviju Pasaules kausa pamatturnīrā pārstāvēja uzreiz trīs vīriešu pāri, no kuriem divi izkļuva no savām apakšgrupām.

T.Šmēdiņš/Sorokins savā apakšgrupā trīs spēlēs tika pie vienas uzvaras, bet zaudējums izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā latviešiem lika ierindoties dalītā 17.vietā. Savukārt Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Pēda piedzīvoja trīs zaudējumus un savā grupā ieņēma pēdējo, ceturto, pozīciju, dalību sacensībās noslēdzot ar ieņemtu dalītu 25.vietu. Ja Samoilova/J.Šmēdiņa apakšgrupu varēja uzskatīt par vienu no iespējami vieglākajām, tad Pļaviņam un Pēdam bija viena no smagākajām grupām turnīrā.