Sports
Hokejs

Jānis Sprukts. Atklāti par krupjiem un iemesliem aiziet no hokeja 0

Foto – Karīna Miezāja

Pieļauju, ka hokejā kaut kādā veidā darbošos, taču nedomāju, ka tas būs federācijā – Latvijas hokejists Jānis Sprukts šopavasar publiski kritizējis Latvijas Hokeja federācijas prezidentu Kirovu Lipmanu, tomēr viņa vietā negribētu stāties.

“Nezinu, vai tas būtu darbs federācijā, bet hokejs ir manas dzīves sastāvdaļa, gandrīz viss mūžs tajā pavadīts. Tāpēc pieļauju, ka kaut kādā mērā būšu hokejā, bet nedomāju, ka federācijā. Trenera darbs? Nezinu, vai es to gribu… Vēl pirms aizbraukšanas uz Somiju 17 gadu vecumā es patrenēju mazos bērnus. Ir forši, taču viņiem progresu var redzēt tikai gadu griezumā. Es tad tam nebiju gatavs un droši vien arī tagad neesmu (smejas). Man vajag atgriezenisko saiti,” norādīja Sprukts.

Visticamākais, 34 gadus vecais Sprukts beigs profesionāļa karjeru: “Gribu būt ar ģimeni. Puikam ir jāmācās skolā. Pēdējos gados samērā stipri pārdzīvoju, ka neesmu kopā ar viņiem. Ir forši uz nedēļu aizbraukt atpūsties. Kad paiet desmit un vairāk dienas, pietrūkst bērnu, visas tās muļķības, ko viņi dara, kā aug, izdara kaut ko jaunu – jo tas vairāk nekad neatkārtosies. To šobrīd lieku augstāk par hokeju. Ja gadījumā izdosies vienoties ar Rīgas “Dinamo”, tad spēlēšu. Šajā ziemā gan viņiem nebija intereses par mani. Bet braukt prom… var jau pēkšņi kaut kas mainīties, taču domāju, ka mēģināšu dzīvi iekārtot citā veidā,” atzina Sprukts. Viņa un sievas Lauras ģimenē aug dēli Emīls (9 gadi) un Krišs (4).

Sprukts Rīgas “Dinamo” krāsas aizstāvēja no 2009. līdz 2012. gadam, bet aizvadītajā sezonā tikai janvāra beigās pievienojās Slovākijas vienībai “Martin”. Martā 34 gadus vecais uzbrucējs protestējot pret organizatoriskajām problēmām un nenokārtotajām finansiālajām saistībām atteicās kandidēt uz vietu Latvijas hokeja izlasē startam pasaules čempionātā.

Visu interviju ar Jāni Spruktu lasi jaunākajā žurnālā “Mājas Viesis” vai e-izdevumā!

Saistītie raksti
LA.lv