Apbrīno

Jānis Stībelis atgriežas ar koncerttūri “Sajūti!” 16


Jānis Stībelis
Jānis Stībelis
Foto – Matīss Markovskis

Mūziķis Jānis Stībelis šogad piepildīs trīs gadus loloto sapni un 14. februārī ar koncertu Ķekavā dosies savā koncertturnejā “Sajūti!”, apceļojot Latviju un izpildot savas populārākās dziesmas no deviņiem studijas albumiem. Jānis koncertēs līdz pat gada beigām, un koncerttūrē uz skatuves pievienosies gan viņa draugi, gan skatuves partneri. Iespējams, ka daži koncerti nebūs akustiski, bet gan ar plašāku instrumentālo pavadījumu. Lai saglabātu intrigu, pagaidām netiek atklāts, kurā koncertā kurš viesmākslinieks piedalīsies, vien zināms, ka koncertos iespējami dažādi muzikāli pārsteigumi.

“Ļoti ilgi – šķiet, gadus septiņus – neesmu koncertējis Latvijas pilsētās, tāpēc nolēmu sarīkot šo koncerttūri, kurā skanēs labākās dziesmas no visiem maniem deviņiem albumiem. Vienvārdsakot, man ir ko teikt maniem klausītājiem,” saka dziedātājs, piebilstot – vēl viens iemesls šai tūrei ir vēlme apceļot Latviju un koncertēt vietās, kurās tas nav darīts, vai arī, ja ir, tad ļoti sen. “Ķekavā, Smiltenē, Skrīveros nav būts. Talsus nevarējām izlaist, jo Talsi ir mana dzimtā pilsēta. Talsos būs speciāls koncerts. Jau sen vēlējos veikt savas koncertdarbības rezumē. Manuprāt, šis ir labākais veids, kā to izdarīt.” Savukārt par pirmā koncerta izvēles datumu Jānis teic: “Kāpēc gan tūri nesākt tik skaistā un romantiskā dienā, kad visi svin Valentīndienu jeb Visu mīlētāju svētkus? Domāju, ka arī mana programma būs pietiekami romantiska.”

Jaunās tūres programmu veidos lielākā daļa Jāņa zināmāko dziesmu – “Es tikai smejos”, “Glāze piena”, “Esi pozitīvs”, “Tikai tev” – un citas no viņa populārākajiem albumiem, bet, lai programmu atsvaidzinātu, tajā tiks iekļauti viens vai divi jaunu skaņdarbu pirmatskaņojumi no dziedātāja topošā albuma, kā arī viens vai divi senāki un nedaudz aizmirsti skaņdarbi. Drosmīgākās Jāņa mūzikas cienītājas raksta viņam vēstules un lūdz iekļaut koncertā sev tuvas dziesmas. “Sociālajos tīklos meitenes vēstulē vaicāja, vai būs dziesma “Brown eyes”. Sākumā nebiju ielicis repertuārā. Pēc vēstulītēm sapratu, ka ir jāieliek,” smaidot teic Jānis.

Koncertos piedalīsies vairāki viesmākslinieki. “Pagaidām varu atklāt trīs vārdus: tā būs dziedātāja Aminata, tas noteikti būs Normunds Rutulis, ar kuru kopā, visticamāk, nodziedāsim dziesmu “Viens, divi, trīs!”, un tā būs Marta Ritova,” saka Jānis, gan piebilstot, ka pagaidām neatklās, kurā koncertā kurš no nosauktajiem dziedātājiem piedalīsies, taču pavisam noteikti ir zināms, ka ikviena koncerta programmu kuplinās kāds viesis. “Pavisam ir divpadsmit mākslinieki, kas laika gaitā varētu piedalīties manas tūres koncertos, taču tiešām gribu saglabāt nelielu intrigu. Jo tas taču ir tik skaisti – atnākt uz koncertu un izbaudīt kāda viesmākslinieka uzstāšanos, kas būs kā ķirsītis uz putukrējuma tortes,” ir pārliecināts Jānis. Viņš arī atklāj, ka vairāk viesu un paplašināts pavadošais sastāvs varētu piedalīties koncertā 19. maijā Rīgas Kongresu namā, ar kuru tiks noslēgta tūres pavasara sesija. Ir ideja Rīgas koncertā nospēlēt kaut ko no grupas “Shake and Bake” laika. Tā ir grupa, kurā Jānis spēlēja kopā ar Raimondu Tigulu un 90. gadu beigās plūca uzvaras laurus festivālā “Liepājas dzintars”. “Vasarā jau tāpat ir daudz koncertu, festivālu, pilsētu svētku, tālab tūri “Sajūti!” atsāksim 7. oktobrī ar koncertu Valmieras kultūras namā,” nosaka Jānis.

Zīmīgs ir mākslinieka koncerttūres nosaukums “Sajūti!”. Par to Jānis saka: “Kad ejam uz koncertu, mēs taču visi vēlamies kaut ko sajust. Vienam tās varētu būt skudriņas, kas skrien pa muguru, citam – pārsvarā dāmām – tauriņi vēderā. Ja arī pēc mūsu koncertiem kādam radīsies patīkamas sajūtas, mēs būsim sasnieguši savu mērķi. Taču, protams, kaut ko sajust mūsu koncertos nav pavēle, bet gan aicinājums.”

Koncertos kopā ar Jāni muzicēs izcilie instrumentālisti Raimonds Macats (taustiņinstrumenti, mutes harmonikas, čells), Miķelis Vīte (perkusijas) un Andrejs Jevsjukovs (ģitāra), kā arī jaunā dziedātāja Megija Naunika.

 

14. II 19.00 Ķekavas kultūras namā

19. II 18.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

8. III 19.00 Siguldas koncertzālē “Baltais flīģelis”

24. III 19.00 Smiltenes kultūras centrā

1. IV 18.00 Skrīveru kultūras centrā

14. IV 19.00 Talsu tautas namā

28. IV 19.00 Ādažu kultūras centrā

6. V 18.00 Kuldīgas kultūras centrā

10. V 19.00 Jelgavas kultūras namā

19. V 19.00 Rīgas Kongresu namā

7. X 19.00 Valmieras kultūras centrā

14. X 18.00 Alūksnes kultūras centrā

21. X 18.00 Liepājas Olimpiskajā centrā

27. X 19.00 Ogres kultūras centrā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 8 līdz 20

LA.lv