×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Jānis Strēlnieks: Tajā trakumā biju laukumā mierīgākais

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas un Čehijas spēlē tiesneši abām komandām piešķīra 53 piezīmes. Brīžiem noteikumu traktējumi bija dīvaini un neloģiski, pamatīgi tracinot abas komandas. Pirmā tehniskā piezīme tika Latvijas izlasei, taču spēles izšķirošajos brīžos nervi neturēja čehiem – nesportiski sodi, divas tehniskās piezīmes. Arī piektā piezīme uzbrukumā Janam Veselijam, kurš laukumu atstāja ar tiesnešu virzienā paceltu īkšķi. Šajā trakumā viens no aukstasinīgākajiem bija Latvijas izlases saspēlēs vadītājs Jānis Strēlnieks, kura uzdevums bija ne tikai organizēt spēli, arī nomierināt komandu.

“Puse darba ir izdarīta. Šī bija ļoti svarīga spēle, īpaši emocionāli. Diez vai īpaši skatāma, bet tādas play-off stila spēles ne vienmēr ir baudāmas. Uzvarējām ar raksturu, ar aizsardzību,” pirmajos iespaidos pa ce”lam uz ģērbtuvi sarunā ar “LA” dalījās Jānis Strēlnieks.
– Šoreiz komandas spēli vajadzēja pārkārtot jau tās gaitā?
– Jā, tas ir mans uzdevums laukumā. Ko treneris liek, to cenšos izdarīt tālāk. Sākumā bija izteikts latviešu basketbols. Varbūt galvās bija vēl iepriekšējā spēle, kad viss krita grozā. Sākumā visi izmēģinājām laimi tālmetienos, bet jau pirmajā pārtraukumā sarunājām, ka jālauž spēle savādāk. Izmainījām, vairāk devāmies caurgājienos un panācām ko gribējām.
– Tiesneši šodien svilpa ļoti daudz…
– Bija interesanti. Par ko un kad svilpj, tā arī nevarēja saprast. Trūka konsekvence, dažādi traktējot vienādas epizodes. Arī mēs palikām nervozi, bet pēc svilpes vairs neko nevar izmainīt. Tajā trakumā biju laukumā mierīgākais, kopā ar Dairi Bertānu un Jāni Blūmu centāmies nomierināt arī pārējos. Lai čehi trako un iet laukā no spēles rāmjiem. Lai cik neskatāma, tomēr uzvara tika izcīnīta.
– Vai par Puertoriko izlasi jau ir sanācis padomāt?
– Vēl ne. Mēs neesam tāda līmeņa komanda, lai šodien varētu skatīties jau soli uz priekšu. Mums šī spēlē, šī uzvara bija ļoti svarīga un vajadzīga. Tagad vajag vēl divas.

Jānis Blūms, Latvijas izlases kapteinis:
“Tā bija baigā cīņa. Ļoti fiziska spēle, visu laiku uz soda robežass. Asumi, nesportiski sodi, tehniskās piezīmes. Tādā spēlē čehi neizturēja pirmie. Tieši izšķirošajos brīzos nospēlējām labu basketbolu un spēli kontrolējām lielāko tās daļu. Smuks basketbols bija maz, tomēr man patīk tieši šādas uzvaras. Spēles sākumā varbūt meklējām vieglāko ceļu, bija daudz trīspunktu metieni, taču kad tie nekrita, pratām atrast veidu, kā pie punktiem tikt savādāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+