×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Jānis un Liene aicina uzburt laimi sevī

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jānis Moisejs un Liene Šomase.

Jānis Moisejs un Liene Šomase, gatavojoties savam desmitajam jubilejas gadam, kopš duets pirmo reizi kopā kāpa uz Latvijas mūzikas skatuves, prezentē jauno Jāņa Moiseja sarakstīto dziesmu – “Uzbur laimi”, par kuru var balsot “Dzintara dziesmās” un “Latvijas sirdsdziesmu” aptaujās.

“Ir liels prieks par jauno dziesmu, ko esmu pats sarakstījis un varēju iedziedāt kopā ar Lieni,” prieku neslēpj Jānis un atklāj, ka dziesmu palīdzējusi uzrakstīt dalība improvizācijas teātrī. “Tieši improvizācijas teātris dažreiz arī palīdz, jo tur tiek izspēlētas tādas etīdes, kur skatītājs tev iedod dziesmas nosaukumu un tu paņem ģitāru un uzreiz komponē vārdus. Tā bija arī ar šo dziesmu. Teātrī radās dziesmas aizmetnis, ko es paņēmu līdzi, pabeidzu un radās pilnīga, skanīga dziesma,” smaidot atklāj Jānis un piebilst: “”Uzbur laimi” ir stāsts par iekšējās laimes meklējumu ārpus sevis, beigās apzinoties, ka šo sajūtu varam uzburt tikai paši sevī. Dziesma ir metafora pasakai par Sprīdīti vai daudzos mītošo sajūtu, ka citā zemē vai ar citiem cilvēkiem mums klāsies labāk. Dziesma ir sava veida aicinājums paņemt burvju zizlīti savās rokās un, cik nu tas ir paša spēkos, pārburt pasauli, kas ir ap sevi, uz labāku.”

Atklājot to, kā viņiem līdz šim klājies aptaujās, Jānis nosaka: “Mums kā māksliniekiem vienmēr ir bijis patīkami redzēt, ja mūsu izpildītās dziesmas ierindojas radiostaciju visvairāk spēlēto dziesmu sarakstos vai aptauju galvgalī, jo tā ir sava veida atgriezeniskā saite starp klausītāju un izpildītāju. Līdzīgi tas noticis arī ar dziesmu “Uzbur laimi”, ar kuru vairākas nedēļas esam bijuši populārāko dziesmu augšgalā “Latvijas Radio 2” un turpinām sacensību “Dzintara dziesmu” topā arī šajā mēnesī. Līdz finālam gan vēl neesam tikuši, tāpēc ceram, ka kādreiz izdosies arī tas.”

Nav nekāds noslēpums, ka Jāni atklāja Maestro Raimonds Pauls. Kad vaicāju par Maestro lomu viņa skatuves karjerā Jānis nopietni teic: “Jā, Maestro ir bijusi ļoti nozīmīga loma manā skatuves liktenī. Esmu pārliecināts, ka skatuves karjera noteikti būtu izveidojusies pilnīgi citāda, nekā tā ir šobrīd, ja nebūtu šīs sadarbības ar Maestro. Iespējams, es būtu pievērsies vairāk džeza mūzikai, kuru pirms tikšanās ar Maestro mācījos padziļināti pie Ingas Bērziņas, Jolantas Gulbes un Denisa Paškeviča. Bet esmu pateicīgs par to, kā mans skatuves mūžs ievirzījies. Pateicīgs Maestro. Un tieši šādi, kad varu izpildīt tautā iemīļotu mūziku un uzlabot cilvēka ikdienu, jūtos muzikāli vispiepildītākais un laimīgs.”

Jānis un Liene gatavojas dueta desmit gadu jubilejai. Tas ir nopietns laiks divām spilgtām skatuves personībām kopā. Kur slēpjas viņu dueta panākumu atslēga? “Domāju, ka šī atslēga mūsu gadījumā ir ilgi slīpēta un kaldināta cauri koncertiem un gadiem, jo tikai ar lielu uzstāšanās reižu skaitu un dažāda apmēra pasākumiem tā pa īstam var justies drošs un paļauties uz savu skatuves dueta partneri. Domāju, ka vissvarīgākās īpašības ir spēja paļauties uz otru, profesionalitāte, atbildība pret darbu, kā arī sapratne un izpalīdzēšana grūtā brīdī,” stāsta Jānis.

Lūdzu Jāni atklāt, ar ko viņi pārsteigs klausītājus jubilejas koncertos. “Plāni ir lieli un plaši. Plānojam 2017. gada rudenī plašāku Latvijas tūri ar Maestro Paula un dueta iekšienē tapušajām dziesmām, pieaicinot muzikālos draugus un citus mīļus māksliniekus. Par detaļām noteikti ziņosim, kad nāks tuvāk tūres sākuma datumi,” noslēpumaini nosaka Jānis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+