Mobilā versija
+2.6°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 22. oktobris, 2016
24. decembris, 2015
Drukāt

Jānis Vaišļa uz klīniku Vācijā varētu doties 4. vai 5.janvārī (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ceļotājs un radošā personība Jānis Vaišļa uz klīniku Vācijā varētu doties 4. vai 5.janvārī. Tomēr, ja nepieciešamo donora sirdi izdosies atrast ātrāk, operācija tiks veikta tepat Latvijā, aģentūrai LETA pastāstīja viņa draugs Māris Gailis.

Viņš gan atzīmēja, ka iespēja atrast donora sirdi ir maza. Ja sirds transplantāciju neveiks Latvijā līdz jau minētajam laikam, Vaišļa tiks pārvests uz klīniku Vācijā, kur viņam tiks sākta ķīmijterapija, lai ārstētu pamatslimību.

Vaicāts, kā tiks izmantoti saziedotie līdzekļi gadījumā, ja Vaišļam operācija tiks veikta Latvijā, kas nozīmē, ka par to maksās valsts, Gailis sacīja, ka tad līdzekļi varētu tikt novirzīti labdarībai. Līdzīgi varētu notikt arī tad, ja kādi līdzekļi paliks pāri. Viņš gan piebilda, ka “Jānis ir noteicējs”.

Jau ziņots, ka Vaišļas dzīvības glābšanai saziedoti nepieciešamie 120 000 eiro. Viņš sirgst ar sirds amiloidozi, kas ir reta un dzīvībai bīstama slimība, tādēļ viņam nepieciešama sirds transplantācija.

Slimība Vaišļam atklāta pavisam nesen, un tā strauji progresē. Viņa dzīvību var glābt, tuvāko četru nedēļu laikā veicot sirds transplantāciju. Atrast donoru Latvijā tik īsā laikā var neizdoties, lai gan tādā gadījumā transplantāciju apmaksātu valsts. Steidzamības dēļ donors jāmeklē visā Eiropā. Lai Vaišļu uzņemtu rindā uz transplantāciju kādā no Eiropas klīnikām un veiktu transplantāciju, nepieciešami 120 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. PALDIES , DIEVAM UN LATVIJAS CILVĒKIEM.

  2. Mums tikai to vien stāstīja, ka nauda vajadzīga STEIDZĪGI. Nu vairs nesteidza?

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (61)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu (2)73 gadus veca ārsta nāve Siguldas slimnīcas lifta šahtā raisījusi daudz jautājumu. Mirušā atrašanās vieta liek domāt nevis par kritienu, bet, iespējams,
Draugiem Facebook Twitter Google+