Kultūra
Māksla

Jānis Zuzāns “Sapņu fabrikā” veidos laikmetīgās mākslas centru 16

Publicitātes foto

Mākslas mecenāta Jāņa Zuzāna ģimenei piederošs uzņēmums SIA “Dzirkstes” no nekustamo īpašumu kompānijas SIA “Hiponia” iegādājies mūsdienu kultūras centru “Sapņu fabrika”, kur plāno veidot modernu laikmetīgās mākslas centru, LA.lv pavēstīja fonda “Mākslai vajag telpu” valdes locekle Katrīna Jaunupe.

Uzņēmēji īpašumā plāno veikt ievērojamas investīcijas ar mērķi izveidot sabiedrībai pieejamu un profesionālajai videi atvērtu, modernu laikmetīgās mākslas centru, uz kuru tajā skaitā pārcelsies arī Zuzānu ģimenes izveidotais Mūkusalas mākslas salons.

Katrīna Jaunupe norādīja, ka darījums vēl ir pavisam svaigs, tādēļ šobrīd nav iespējams precīzi prognozēt, cik tieši līdzekļu būs nepieciešams mākslas centra izveidei, taču viņa norādīja, ka tie varētu būt vairāki miljoni eiro, tā kā telpām gan nepieciešams nozīmīgs remonts, gan arī tās būtiski jāpārveido, lai būtu piemērotas mākslas darbu glabāšanai un eksponēšanai.

Saistītie raksti

Zuzānu ģimene, kas savu aizraušanos ar mākslas kolekcionēšanu dēvē par Latvijas mākslas ainas dokumentēšanu, uzskata, ka mākslai ir ārkārtīgi liela nozīme cilvēku dzīvē, taču tā nepelnīti nereti paliek ārpus prioritātēm. Tāpat viņu darba fokusā ir pilnvērtīga Latvijas iekļaušanās Eiropas un pasaules mākslas procesos.

Ar mērķi panākt Latvijas pēckara un mūsdienu mākslas muzeja izveidi Rīgā Zuzānu ģimene ir viens no fonda “Mākslai vajag telpu” dibinātājiem. Savukārt pirmā viņu iniciatīva laikmetīgās mākslas jomā bija Purvīša balvas izveide.

LA.lv