×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Latvijas Literatūras centra direktoram Jānim Ogam jānokārto saistības, tad atbrīvos (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Jānis Oga

Latvijas Literatūras centra (LLC) biedri vakar ārkārtas sēdē aiz slēgtām durvīm izskatīja biedrības direktora Jāņa Ogas iesniegto atlūgumu un diskutēja par biedrības nākotni.

J. Oga formāli netika atbrīvots no amata, taču biedrības pārraudzības funkcijas tika uzticētas padomei, kurā darbosies Maima Grīnberga, Pēteris Draguns un Andris Grīnbergs (Akmentiņš), “Latvijas Avīzei” apstiprināja Maima Grīnberga. “Oga nevar tikt atlaists, kamēr nav nokārtojis savas saistības ar valsts institūcijām,” uzsvēra sapulces dalībnieki, taču precīzu informāciju sola sniegt šodien.

Pagājušajā nedēļā beidzās revīzija LLC, pēc kuras Kultūras ministrija (KM) prasa atmaksāt biedrībai gandrīz 9000 eiro, savukārt Valsts kultūrkapitāla fonds (VKKF) LLC kontos konstatējis 73 761,16 eiro lielu iztrūkumu.

VKKF pārstāve Jana Vērdiņa skaidroja, ka arī revīzijā nebija iespējams iegūt informāciju, kur izlietota fonda ieskaitītā finansējuma daļa, par kuru atskaites nav iesniegtas. Pamatojoties uz revīzijas atzinumu, VKKF padome 22. oktobra sēdē lems par sadarbības pārtraukšanu ar LLC un rīkosies, lai atgūtu LLC izmaksāto finansējumu, par kuru nav saņemtas atskaites.

Neraugoties uz lēmumu, ko pieņems LLC dibinātāji, biedrības īstenotie projekti neapstāsies. KM vecākā referente Līga Buševica pastāstīja, ka centra funkcijas šā gada pēdējam ceturksnim jau daļēji sadalītas starp trim citām organizācijām – Ventspils Rakstnieku un tulkotāju namu, Latvijas Rakstnieku savienību un Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju, taču 27. oktobrī paredzēta grāmatniecības nozares sēde, kurā plānots izstrādāt ilgtermiņa stratēģiju.

Ļoti nozīmīgs ir jautājums par triju Baltijas valstu sadarbību, gatavojot kopīgu stendu Londonas grāmatu tirgum 2018. gadā, kad svinēsim Latvijas simtgadi. Šim projektam atvēlēti gandrīz divi miljoni eiro no valsts budžeta, un par to paredzēta tikšanās arī šajā nedēļā, Frankfurtes grāmatu tirgus laikā. Līga Buševica norādīja, ka tikšanās notiks un uz to dosies Inga Bodnarjuka, kura jau līdz šim bijusi atbildīga par nozīmīgo projektu.

Tiesa, jautājums, par kādiem līdzekļiem organizēt šogad ieplānotos projektus, paliek neatbildēts. J. Oga aģentūrai LETA norādījis – viņš no atbildības neatsakās, taču atbildi uz jautājumu par to, vai 16. oktobrī varēs KM atmaksāt prasītos aptuveni 8000 eiro, nesniedza, piebilstot, ka kontos tādas naudas nav. Viņš sapulcē arī sacījis, ka biedrības finansiālā situācija bijusi slikta “jau gadiem”.

Lai gan LLC līdz 25. septembrim ir pildījis līgumā noteiktos uzdevumus, pārbaudē konstatētas būtiskas nepilnības valsts finansējuma izlietošanā un uzskaitē. Rezultāti liecina, ka LLC ir pārkāpis vairākus līguma nosacījumus un no LLC sniegtās informācijas nav iespējams gūt patiesu un skaidru priekšstatu par valsts budžeta līdzekļu izlietojumu, tāpat konstatēts, ka no KM piešķirtā finansējuma uzskaites konta Valsts kasē ir veikta izdevumu apmaksa arī par VKKF finansētiem projektiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai esmu rīkojusies aplami, pasūtot žurnālu “Latvju Teksti”? Būs problēmas to saņemt?

  2. Viņiem ir bijis ne pārāk labs grāmatvedis. Jo ne jau Oga to naudu kaut kur pārskaitīja bez pienācīga pamatojuma.

    • Nav jau obligāti jābūt grāmatvedim, lai pārskaitītu naudu.Tomēr , ja ir interese, ir jābūt iespējai pārliecināties, kam, kad un par ko nauda pārskaitīta.

Draugiem Facebook Twitter Google+