Dabā
Laika ziņas

Jāņos līs vai nelīs? Pazīstamā dabas vērotāja prognoze jūnijam7

Foto LETA

Kādi laikapstākļi mūs sagaida jūnijā? Jāņos līs vai nelīs? Savu redzējumu par laikapstākļiem jūnijā un Jāņos savā blogā aprakstījis laika vērotājs Vilis Bukšs. Kopumā 2018. gada jūnijs siltāks un sausāks kā parasti, bet Jāņi paies bez būtiskiem nokrišņiem, paredz laika vērotājs.

Savā blogā Bukšs raksta:”Atbilstoši ziemas pirmajam mēnesim decembrim un laika zīmēm nozīmīgās dienās martā, tad jūnijs temperatūru ziņā rādās būt tuvu normai, bet drusciņ siltāks un sausāks kā parasti. Jūnija pirmajā pusē bieži saulains un mēreni silts. Nokrišņi īslaicīgi, bet reizēm pērkona lietusgāzes var atnest stiprus nokrišņus un tostarp arī krusu. Skaidrās naktīs, iepūšot ziemeļu puses vējiem, laikā līdz Rudzu zieda dienai (12. jūnijs) salnu vietās iespējamas arī nakts salnas.”

Savukārt jūnija vidū kļūšot vēsāks: “Jūnija vidū, laikā ap Vītus dienu (15. jūnijs) kļūs vēsāks. Šajā laikā nokrišņi īslaicīgi, bet pērkona negaisu laikā var būt stipras lietusgāzes un stiprs, brāzmains vējš. Laikā ap Vasaras saulgriežiem (21. jūnijs) temperatūra paaugstināsies, bet iespējamas stipras pērkona lietusgāzes un krusa,” raksta laikapstākļu pareģis.

Savukārt Līgo dienas vakars un Jāņu nakts pārsvarā paiešot bez nokrišņiem:” Laiks no Vasaras saulgriežiem (21. jūnijs) līdz Jāņiem (24. jūnijs) un vēlāk silts, reizēm karsts, ar īslaicīgiem pērkona negaisiem. Līgo dienas vakars un Jāņu nakts pārsvarā bez nokrišņiem, ar mērenu vasaras nakts siltumu. No Jāņiem līdz Pēteriem (29. jūnijs) pārsvarā saulainas, sausas un pat karstas dienas, kad temperatūra var sasniegt plus 30 un vairāk grādus. Šajā laikā sāksies liepzieds, bet liepzieds jūnijā paredz siltu nākamo ziemu… Vēlāk drusciņ vēsāks un mēneša beigās īslaicīgi, bet nereti stipri nokrišņi un biežāk ducinās pērkons. Temperatūra šajā laikā no plus 22, līdz plus 28 grādiem.”

LA.lv