×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. septembris, 2016
Drukāt

Tiesībsargs: bēgļu aizbraukšanas pamatā ir kopējā nabadzība Latvijā (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Latvijā ir jārada vide, lai patvēruma meklētāji varētu iekļauties sabiedrībā, telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” teica tiesībsargs Juris Jansons.

Situācija, ka lielākā daļa bēgļu statusu ieguvušo Latviju ir pametuši, liecina, ka integrācijas plāns ir nepareizs.

Jansons norādīja, ka galvenā problēma ir nenodrošinātie sociālie jautājumi. Latvijā cilvēks nevar par 3 eiro dienā nodrošināt sev mājokli, ēdienu, transportu un apmaksāt citus izdevumus.
Problēmas pamats esot kopējā nabadzība valstī. Situācija ar bēgļiem esot pielīdzināma situācijai, kādā ir lielākā daļai Latvijas pensionāru.

Patvēruma meklētājiem nepieciešams radīt iespēju atrast darbu, iemācīties valodu. Viņiem ir jānodrošina dzīvesvieta un viss pārējais, lai cilvēks varētu normāli iekļauties sabiedrībā un normāli dzīvot, teica Jansons.

BNS jau ziņoja, ka no 23 bēgļiem, kurus Latvija uzņēma ES bēgļu pārvietošanas programmā un kuri ieguvuši patvēruma statusu, 21 cilvēks jau ir Vācijā, noskaidrojis Latvijas Televīzijas raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Iekļauties sabiedrībā -kādi murgi! Tie, kuri jau otrajā paaudzē, dzimuši un auguši Francijā, Beļģijā utt., vienalga saprot, ka Eiropā viņi nekādi un nekad neiekļausies, atliek spridzināt.

 2. liels paldies Jansonam ! Atbildēt

  Es no tā neko nezināju un nesapratu !
  Tagad šo un to sapratīšu !

 3. Tie, kuriem vajadzēja glābties no nāves būtu palikuši. Aizlaidās tie kas gribēja dzīvot labāk par patversmes devējiem. Laimīgu ceļu, vēl jau ir vietas kur var par pabalstu dzīvot labāk, kā mūsu Saeimas deputāti.

 4. Diezgan vienpusējs tas raidījums. Kādēļ reāli negāja klāt tiem bēgļiem un neveda aiz rokas uz to rimiku strādat? Tie divi reklāmas sejas, latviešu valodu pa gadu nav iemācījušies un izsktās nemaz netaisās. Kultūra čau, vīrs sēž, bet sieva tik apkalo, nav pat vārda tiesības? Teica viņa valodu zinot, tad kādēļ nenointervēja? Jā mazās meitenītes šo to jau zināja, bet tā, kā bija sašmucējušies ar foto, aizlaidās no atbildības. Nākamais, ja bēgļiem dos lielākas prioritātes nekā tās ir vietējiem bērniem, pensionāriem, invalīdiem uc LV nodokļu maksātājiem, baidos tauta ies ielās. Tā, ka jāsāk veidot eiropas algas gan sētniekam, apkopējai, trauku mazgātājai… un tad kad mēs paši būsim nodrošināti un paēduši, mēs spēsim arī palīdzēt citiem. Pagaidām mums visas ādas jau ir novilkas nodokļos, komunālajos uc monopola obligātajos maksājumos no kuriem nav iespējas izvairīties + ziedojumi slimajiem, nelaimē nonākušajiem un skaties esam izģērbti pliki. ‘Bet bēgļi nav muļiķi un zin, ka vecās ES valstis ir daudz paēdušākas….

 5. Tiesībsargs melo! Es esmu velkomists (bēgļu aicinātājs uz Latviju) un es algā saņemu 3000 eiro mēnesī. Nejūtu nabadzību ne savā ģimenē, ne apkārtnē. Un no Latvijas nebraukšu prom!

  • Tad jau Tu piederi pie tā 1% Latvijas turīgajiem un dzīvo kādā no viņu “specrajoniem”. Skaisti, ņem pie sevis kādus pārdesmit ievestos bēgļus un aprūpē, velakmist!!!

 6. var aizbēgt uz Vāciju,bet kur lai bēg mūsu pensionāri,daudzbērnu ģimenes?Lai noturētu migrantus gudrojam palielināt pabalstus,kamēr par pašu ļaudīm- nospļauties.Izrādās,ka migranti tomēr mūsu valstij svarīgāki.Vai tiešām Latvijas valsts tika izveidpta lai tajā komfortabli varētu justies visi,tikai ne latvieši un tagad lienam vai no ādas ārā lai tikai svešajiem te būtu labi?

 7. Tādā situācijā ir arī liela daļa strādājošo, īpaši tie, kuri vieni audzina vēl arī bērnus. Ne tikai pensionāri. Un tiem, kas’mudinās meklēt labāk apmaksātu darbu, gribu lūgt aizdomāties – kas tad strādās tos maz apmaksātos – pārdevējs, apkopējs, medmāsa, sētnieks, ierindas valsts iestādes darbinieks, policists, skolotājs, bibliotekārs, un tā vēl varētu turpināt, kur cilvēki uz rokas saņem ap 400eur un par to summu jāizdzīvo 2-3 cilvēkiem mēnesī.

 8. Es ar skatījos ”aizliegto paņēmienu”-to divu jaunu vīriešu partijnieku atbildes un saprašana par dzīvošanu Latvijā ir gestapoviešu cienīgas vai milzīga augstprātība-nezinu kā to nosaukt.Tad vēl mentoriem tā lielā nauda,bet,faktiskā palīdzība nekāda

 9. ja dos migrantiem,ko tad saņems partijnieki?

Draugiem Facebook Twitter Google+