×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Tiesībsargs Jansons neplāno atkāpties pēc valdības lēmuma nepalielināt viņa algu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Tiesībsargs Juris Jansons.

Otrdien valdībā neatbalstītās ieceres mainīt tiesībsarga mēnešalgas aprēķinu dēļ tiesībsargs Juris Jansons no ieņemamā amata neatkāpsies.

Kā aģentūra LETA uzzināja Tiesībsarga birojā, Jansons ir pieņēmis zināšanai šodienas Ministru kabineta sēdē nolemto, tomēr pagaidām atsakās sniegt papildu komentārus.

Jau ziņots, ka valdība neatbalsta tiesībsarga ierosinājumu mainīt viņa mēnešalgas aprēķinu, kas ļautu palielināt tiesībsarga mēnešalgu par 77% līdz 4315 eiro.

Savukārt jautājums par biroja darbinieku atalgojuma palielināšanu jāskata nākamā gada budžeta veidošanas kontekstā, teikts valdības atbildes vēstulē tiesībsarga ierosinājumam pārskatīt Tiesībsarga biroja darbinieku atlīdzības sistēmu.

Atlīdzība valsts pārvaldē ir pārskatāma sistēmiski, izvērtējot atlīdzības sistēmu kopumā, uzskata Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes un cilvēkresursu attīstības jautājumos, Valsts pārvaldes attīstības departamenta vadītāja Eva Upīte.

Jau ziņots, ka tiesībsargs rosināja mainīt tiesībsarga mēnešalgas aprēķinu, kas ļautu palielināt tiesībsarga mēnešalgu par 77% līdz 4315 eiro. Tāpat viņš lūdza pārskatīt biroja darbinieku atlīdzības sistēmu un piešķirt papildu līdzekļus algu palielināšanai, prēmiju un atvaļinājumu pabalstu izmaksai, kā arī veselības apdrošināšanai.
Tiesībsargs vēstulē valdības vadītājai un Saeimas deputātiem rakstīja, ka tiesībsarga atalgojums ir nekonkurētspējīgs. Pašlaik tiesībsarga mēnešalga ir 2442 eiro pirms nodokļu nomaksas. Vēstulē tika rosināts tiesībsarga mēnešalgas aprēķinam noteikt līdzīgu kārtību kā tiesu varas pārstāvjiem, piemērojot koeficientu, kāds noteikts Satversmes tiesas (ST) priekšsēdētājam. Šādu ierosinājumu tiesībsargs skaidroja ar to, ka funkcijas un atbildība pēc apjoma un satura visvairāk pielīdzināma ST priekšsēdētāja amatam.
Tiesībsarga atlīdzības un sociālo garantiju nodrošināšanai papildus būtu nepieciešami 26 356 eiro, tajā skaitā atalgojumam 20 472 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Loti badigs tips.

  2. valdība neatbalsta tiesībsarga ierosinājumu mainīt viņa mēnešalgas aprēķinu, kas ļautu palielināt tiesībsarga mēnešalgu par 77% līdz 4315 eiro.
    ———————————-
    Viņš ir viens PRETĪGS cilvēks, kurš NAV cienīgs būt par Tiesībsargu, ja neredz kā cilvēki dzīvo Latvijā!
    Tikai TUKŠS kantora aizgalda .. var savā iedomībā vēlēties lielāku algu par Ministru prezidentu vai par Latvijas prezidentu (3142 eiro) !

  3. Visu laiku pret so cilveeku jutu cienu, bet tagad– veemiens naak, taads pats, kaa visi, domaa tikai par savu labumu! Kaa nav kauna, pensionaaram jaadziivo ar 200 euro un mazaak, bet Juriitim vajag tuukstosus klaat!

Draugiem Facebook Twitter Google+