×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Jāņu svinībās Lielbritānijā vāks līdzekļus paralizētā Mareka atbalstam

Ekrānšāviņš no youtube.com, raidījums "Rampas ugunis".Ekrānšāviņš no youtube.com, raidījums "Rampas ugunis".

Mareks Odumiņš.

Jāņu svinību laikā, kas no 19.-21. jūnijam notiks Rokingemas pils pļavā, Korbijā, tiks vākti ziedojumi Marekam Odumiņam – dzīvespriecīgam un talantīgam latviešu jaunietim, kurš izdzīvojis pēc pārgalvīga lēciena ūdenī un tagad nodarbojas ar mākslu, vēsta svētku rīkotāji.

“Labiem cilvēkiem ir jāzina labi cilvēki!” – tāds bijis lielāko izklaides pasākumu latviešiem Anglijā organizatoru “Bērzes Strazdi” moto. “Tikko kopīgiem spēkiem izdevies uzcelt sporta laukumu Strazdumuižas internātvidusskolas bērniem ar redzes invaliditāti. Organizējot grandiozās Jāņu svinības Rokingemas pils parkā, iecerēts ne tikai priecāties, svinēt svētkus, bet arī turpināt darīt labu,” bilst organizācijas pārstāvis Toms Zeltiņš.

Mareka Odumiņa dzīve mainījās, kad 2012. gada jūlija novakarē viņa ballīte ar draugiem un pelde ezerā beidzās ar lauztu sprandu un daudzu mēnešu ilgu cīņu par dzīvību. Šodien Mareka ikdiena aizrit īpaši pielāgotā gultā, un lielākā aizraušanās jaunietim patlaban ir gleznošana – otiņas pielāgotas, lai viņš ar tām mutē varētu uz molberta veidot gleznas.

Līgo un Jāņu svinību laikā plānotajās aktivitātēs norises laikā saziedotie līdzekļi būs neatsverams atbalsts Mareka ikdienas pilnveidošanai un atvieglošanai, lai viņš turpmāk varētu citus priecēt ar brīnišķīgiem mākslas darbiem un dzīves svinēšanu, stāsta Zeltiņš.

“Bērzes strazdi” jau ceturto gadu pēc kārtas rīko lielākos tradīcijām bagātākos, muzikālākos un iespaidīgākos Līgo svētkus Lielbritānijā. Ar katru gadu latviešu skaits tajos pieaug. Pirmajos rīkotajos Jāņos Anglijas latviešu īpašumā Mūsmājas ieradās aptuveni 970 cilvēki, pērn “Daugavas Vanagu” lauku īpašumā Mūsmājas jau bija 2300 svinētāju. Šovasar “Bērzes strazdi” sagādājuši Lielbritānijā dzīvojošajiem latviešiem vēl grandiozāku pārsteigumu, piedāvājot nosvinēt Līgo svētkus vairāk nekā 900 gadus senās Rokingemas pils īpašumos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+