×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. aprīlis, 2013
Drukāt

Janukovičs apsver iespēju apžēlot Timošenko līdzgaitniekus

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs uzdevis savai apžēlošanas lietu komisijai izskatīt lūgumu atbrīvot no soda izciešanas bijušo iekšlietu ministru Juriju Lucenko, kurš ir viens no ieslodzījumā esošās bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko līdzgaitniekiem.

Ukrainas Augstākā tiesa šonedēļ noraidīja Lucenko apelāciju, kurā bija apstrīdēts zemākās instances spriedums, ar kuru viņš tika atzīts par vainīgu dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un izšķērdēšanā, piespriežot četrus gadus ilgu cietumsodu.

Lucenko tika apcietināts 2010.gada decembrī, un tādējādi cietumā viņam jāpaliek līdz 2014.gada beigām.

Taču negaidīti ar lūgumu Lucenko apžēlot pie Janukoviča vērsusies Ukrainas parlamenta cilvēktiesību ombudsmene Valērija Lutkovska. Viņas lūgumu prezidents uzdevis nekavējoties izskatīt apžēlošanas lietu komisijai.

Viņš uzdevis izskatīt arī apžēlošanas līgumu, kuru personīgi iesniedzis bijušais Timošenko vadītās valdības vides ministrs Georgijs Filipčuks, kam pagājušajā gadā par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu tika piespriests trīs gadu cietumsods.

Lai gan Janukoviča rīcība varētu liecināt, ka abi Timošenko līdzgaitnieki varētu tikt drīzumā atbrīvoti, taču nekādu pazīmju nav, ka cietumu pārredzamā laikā varētu pamest arī pati bijusī premjerministre, kura cieta sakāvi 2010.gada prezidenta vēlēšanās.

2011.gadā viņai tika piespriests septiņu gadu ilgs cietumsods par valstij neizdevīga gāzes piegādes līguma noslēgšanu ar Krieviju.

Timošenko notiesāšana noveda pie krīzes Kijevas attiecībās ar Eiropas Savienību (ES), kas norādījusi, ka Ukrainas varasiestādes veic selektīvu Janukoviča politisko oponentu tiesisko vajāšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+