×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
24. augusts, 2013
Drukāt

Janukovičs atkārtoti pauž gatavību parakstīt sadarbības līgumu ar ES

Foto-LETAFoto-LETA

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs, neskatoties uz sava Krievijas kolēģa Vladimira Putina draudiem par iespējamajiem pretpasākumiem, 24.augustā atkārtoti paudis apņēmību parakstīt sadarbības līgumu ar Eiropas Savienību (ES).

Krievija pagājušajā nedēļā sāka demonstrēt neslēptu satraukumu par Kijevas iespējamo tuvināšanos ES, ieviešot papildu muitas pārbaudes visām no Ukrainas nākošajām kravām.

Lai gan Krievija dažas dienas vēlāk muitas pārbaudes atkal pārtrauca, Putins 22.augustā brīdināja, ka līgums par brīvo tirdzniecību starp Ukrainu un ES var izspiest krievu preces un ka Eirāzijas muitas ūnijai, kas apvieno Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu, var nākties īstenot “aizsardzības pasākumus”.

Savā Neatkarības dienas uzrunā Janukovičs sestdien, 24.augustā, demonstratīvi ignorēja Putina izteikumus.

Lai gan viņš uzsvēra, ka Ukraina turpinās padziļināt attiecības ar Krieviju un pārējām Eirāzijas muitas ūnijas dalībvalstīm, prezidents ļāva noprast, ka sadarbības līgums ar ES tiks parakstīts novembrī paredzētā samita laikā Viļņā.

“Saistīšanās ar ES Ukrainai kļūs par svarīgu stimulu modernas Eiropeiskas valsts veidošanā,” uzsvēra Janukovičs. “Tajā pašā laikā mums jāsaglabā un jāturpina padziļināt mūsu attiecības [un] integrācijas process ar Krieviju, Eirāzijas kopienas valstīm, citiem pasaules līderiem un ekonomiskās attīstības jaunajiem centriem.”

Apsveikumā Neatkarības dienā, kuru Putins sestdien nosūtījis savam Ukrainas kolēģim, arī viņš izvairījies no jebkādiem asiem izteikumiem un paudis Maskavas gatavību paplašināt sadarbību ar Kijevu visā attiecību spektrā.

Tomēr neskatoties uz Kijevas pēdējā laika apņēmību, nebūt nav garantēts, ka Viļņā tiešām tiks parakstīts ES un Ukrainas sadarbības līgums, jo daudzas ES dalībvalstis ir neapmierinātās ar demokrātisko reformu gauso tempu, kopš 2010.gadā pie varas nācis Janukovičs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+