×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. marts, 2016
Drukāt

Janukovičs grasās atgriezties Ukrainā (1)

Viktors Janukovičs. Foto-LETA/AFPViktors Janukovičs. Foto-LETA/AFP

Ukrainas bijušais prezidents Viktors Janukovičs grasās atgriezties Ukrainā, intervijā, kas otrdien publicēta izdevumā “Glavkom”, paziņojis Janukoviča advokāts Vitālijs Serdjuks, solot, ka “tiks sperti tiesiski soļi”, lai tas varētu notikt.

“Viņam ir nodoms atgriezties Ukrainā, un tam tiks sperti tiesiski soļi. Janukovičs nav nolicis prezidenta pilnvaras un nav pats sevi atstādinājis no valsts vadības,” sacīja advokāts.

Janukovičs arī nav izvairījies no tikšanās ar Ukrainas likumsargiem, kas veic pret viņu ierosināto krimināllietu izmeklēšanu, bet gluži pretēji – ir “apņēmīgi izteicis gatavību piedalīties izmeklēšanas darbībās”, skaidroja Serdjuks.

Tomēr šie Janukoviča nodomi nav raduši atsaucību Ukrainas drošības dienestu darbinieku vidū. “Faktiski šis klients jau sen meklē savu lietu izmeklētājus,” viņš piebilda.

Janukovičs pameta Ukrainu 2014.gada februāra beigās, kad galvaspilsētu Kijevu bija pārņēmuši valdības pretinieku protesti. Jaunā vara pret Jaunkoviču un viņa tuvākā loka cilvēkiem iniciējusi vairākas krimināllietas. Janukovičs tika izsludināts meklēšanā, un viņa Ukrainas īpašumi arestēti. Vēlāk ar Interpola atbalstu Kijeva panāca, ka arī ārzemēs tiek arestēta daļa Janukoviča īpašumu.

2014.gada martā Janukovičam un viņa tuvākajiem līdzgaitniekiem tika noteiktas Eiropas Savienības sankcijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kārtējie kremļa ,ļubjankas kombinātoru murgi. Lai atgriežas tiks sodīts ar 100 gadiem. katra Ukraīņa goda pienākums šo mudzi sodīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+