×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Janukovičs joprojām sevi uzskata par prezidentu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmo reizi kopš gāšanas no Ukrainas prezidenta amata ar paziņojumu klajā nācis Viktors Janukovičs, kurš aizbēdzis uz Krieviju un, domājams, šobrīd atrodas “Barhiva” sanatorijā Piemaskavā.

Saskaņā ar Krievijas ziņu aģentūras “Interfax” rīcībā esošo informāciju Janukovičs joprojām sevi uzsakta par leģitīmu Ukrainas prezidentu. Vienlaikus viņš sacījis, ka ir “spiests” lūgt palīdzību Krievijai, lai tā gādā par viņa personīgo drošību, ko apdraudot ekstrēmisti. Maskava jau paziņojusi, ka parūpēsies, lai gāztais prezidents būtu drošībā. Janukovičs arī spriedis, ka jaunveidotajai Ukrainas valdībai nav leģitīma rakstura.

Šodien Ukrainas valdības vadītāja amatā apstiprinātais partijas “Tēvzeme” līderis Arsēnijs Jaceņuks, atbildot Janukoviča paziņojumam, sacīja, ka “viņš vairs nav prezidents”. “Viņš ir cilvēks, kurš tiek turēts aizdomās par masu slepkavību, par noziegumu pret cilvēci,” sacīja Jaceņuks.

Nule apstiprinātais premjerministrs arī apsūdzēja Janukoviča un viņa kliķi valsts izzagšanā. “Mūsu valsts atrodas uz ekonomiskā un politiskā sabrukuma sliekšņa. Pēdējo trīs gadu laikā bijusī valdība no Ukrainas finanšu sistēmas uz ārzonu kontiem pārskaitījusi aptuveni 70 miljardus dolāru. Esam noskaidrojuši, ka šī nauda tika izsniegta kā valsts garantijas pret aizdevumiem un pēc tam nozagta,” paziņoja Jaceņuks, apstiprinot, ka valsti sagaida taupības pasākumi. “Ukrainai nav naudas 12 miljardu dolāru lielā parādā atmaksai. Tas ir jāatmaksā tagad. Valsts kase ir tukša. Ukraina ir iesūdzēta tiesā par to, ka joprojām nav samaksājusi trīs miljardus dolāru kompensāciju Ķīnai par aizdevumiem. Krievijai mēs esam parādā 1,8 miljardus dolārus par gāzi,” uzskaitīja Jaceņuks.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas var 100% garantēt, ka Janukovi’čs atrodas Krievijā? Un tāpēc nevajag “pūst pīlītes”. Arī Krievijas oficiālām iestādēm nevar ticēt, jo ir ieinteresētas jaukt pēdas un Janukoviču slēpt. Būs kā ar Bin Ladenu- viņš bija visur, tikai ne tur, kur par viņu ziņoja.

Draugiem Facebook Twitter Google+