×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. janvāris, 2017
Drukāt

Janukovičs lūdzis Krievijas karaspēka ievešanu, apliecina dokuments (3)

Viktors Janukovičs. Foto-LETA/AFPViktors Janukovičs. Foto-LETA/AFP

ANO sekretariāts nodevis Kijevai bijušā Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča 2014.gada 1.marta paziņojuma fotokopiju, kurā viņš lūdz Ukrainas teritorijā ievest Krievijas karaspēku, pavēstījis Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko.

“Galvenā kara prokuratūra ar Ukrainas pastāvīgās pārstāvniecības starpniecību saņēmusi ANO sekretariāta oficiālu vēstuli, ar kuru Ukrainas pusei tiek nodota Janukoviča 2014.gada 1.marta paziņojuma ar oficiālo ANO zīmogu apstiprināta fotokopija, kurā pausts lūgums ievest Ukrainā Krievijas Federācijas karaspēku, kā arī visi oficiālie materiāli, kas no Krievijas puses tika pievienoti Krievijas pārstāvja ANO [Vitālija] Čurkina paziņojumam,” sociālajā tīklā “Facebook” paziņoja ģenerālprokurors.

Visus Ukrainas izmeklētāju saņemtos materiālus ANO atzinusi par oficiāliem dokumentiem, kurus sniegusi Krievija, uzsvēra Lucenko.

“Kara prokuratūras izmeklētāji saņēmuši neapgāžamus dokumentālus pierādījumus Janukoviča valsts nodevībai,” viņš piebilda.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. kokapauris Elksniņš Atbildēt

    Janukoviču pie sienas !

  2. “Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos …”- nevis “atbalstītie”, bet tas bija Maskavas karaspēka tiešs iebrukums, arī ieroču un munīcijas ievešāna ar “humāno palīdzību”, simtiem autokravu un līku izvešana ar tā uz Krieviju. Visas komandas nāca no Maskavas, arī zenītuzbrukuma ieroči. Tātad, okupanti, bet mēs un pasaulē daudz kur blefo un lieto izvairīgu terminoloģiju, kaut tik neaizvainot agresoru. Nu ja, tāāk teikumā teikts, ka “regulāro vienību karavīri”.arī.

  3. Un vecgada uzrunā Vējonis, Kučinskis jau bez prezidenta, premjera protokolā paredzētiem Latvijas karogiem – laikam norāda – tā vieta BRĪVA …

Draugiem Facebook Twitter Google+