×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
22. februāris, 2014
Drukāt

Janukovičs paziņo par valsts apvērsumu Ukrainā (Tiešraide) (1)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ukraine's pro-presidential activists hold a rally in Donetsk on January 22, 2014 in support of President Yanukovich, holding a poster reading "Donetsk For Yanukovich". At least two activists were shot dead as Ukrainian police stormed protesters' barricades in Kiev, the first fatalities in two months of anti-government protests. Pitched battles raged in the centre of the Ukrainian capital as protesters hurled stones at police and the security forces responded with tear gas and rubber bullets. AFP PHOTO / ALEXANDER KHUDOTEPLY

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs valstī notiekošo uzskata par “valsts apvērsumu”, sestdien paziņojusi viņa padomniece Anna Germana.

Germana arī paziņojusi, ka Janukovičs negrasās atstāt savu amatu.

Kā pavēstījusi prezidenta padomniece, Janukovičs esot ierakstījis videovēstījumu, kas drīzumā tikšot publicēts tīmeklī.

“Es daru visu, lai valstī nebūtu asiņu. Tagad es saņemu signālus par cilvēku vajāšanu. Es mēģinu aizstāvēt cilvēkus, kas tiek vajāti darbavietās, pa ceļam uz skolu, un cenšos nepieļaut turpmāku vardarbību,” Germana citē ierakstīto Janukoviča uzrunu. “Mani mēģina iebiedēt un pārliecināt, lai es brīvprātīgi demisionētu. Taču es negrasos demisionēt.”

Uzrunā Janukovičs arī uzsvēris, ka viņš esot likumīgi ievēlēts prezidents. Viņš turpināšot apceļot valsts dienvidaustrumu reģionus, kas tiek uzskatīti par līdzšinējā režīma galveno atbalsta bāzi, lai tiktos ar cilvēkiem un spriestu, kā novērst valsts sašķelšanos.

Tikmēr Ukrainas dienvidaustrumu apgabalu un Krimas deputāti, kas sestdien pulcējušies uz kongresu Harkovā, paziņojuši, ka atsauc Kijevai deleģētās valsts pārvaldes pilnvaras un ka paši uzņemas visu varu savos apgabalos.

Šie deputāti, kuri atbalsta līdzšinējo Janukoviča režīmu, pieņemtajā rezolūcijā apgalvo, ka “nelikumīgie bruņotie formējumi nav nodevuši ieročus” un “turpina sagrābt centrālās varas iestādes, slepkavot mierīgos iedzīvotājus un tiesībsargāšanas iestāžu darbiniekus”.

“Ukrainas Augstākā Rada strādā terora apstākļos, zem ieroču un slepkavību draudiem,” apgalvots dokumentā. „Šādos apstākļos Ukrainas parlamenta lēmumi izsauc šaubas par to brīvprātību, leģitimitāti un likumību.”

Deputāti paziņojuši, ka “līdz konstitucionālās kārtības atjaunošanai” atbildību par tās uzturēšanu savās teritorijās uzņemoties apgabalu administrācijas, kā arī Krimas parlaments un Sevastopoles pilsētas padome.

Deputāti aicina iedzīvotājus “pašorganizēties sadarbībai ar vietējām tiesībsargāšanas iestādēm”.

Savukārt Ausgtākās Radas deputāti aicināti atgriezties savos vēlēšanu apgabalos, lai sadarbotos ar vēlētājiem uz vietas, kamēr netikšot pilnībā garantēts likumdevēju sapulces darbs.

Vienlaikus deputāti vērsušies pie “valstīm – Ukrainas teritoriālās nedalāmības un drošības garantiem”, aicinot tās pildīt savus “pienākumus” – nodrošināt piecu atomelektrostaciju un to 15 kodolreaktoru drošību, jo kodolspēkstacijām esot tieši draudi no “teroristu un ekstrēmistu puses”.

Domājams, ka šis rezolūcijas punkts varētu tikt tulkots, kā aicinājums Krievijai ievest Ukrainā savu karaspēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Janukovičs, zaudējis varu Kijevā, mēgina sasķelt valsti, aizmūk uz Harkovu un tur mēģina apvienot un rast atbalstu austrumu reģionos.Esot noticis valsts apvērsums, jo bandīti pārņēmuši varu. Protestējošo tautu viņš sauc par bandītiem. Bandīti, ekstremisti – tie jau standarta apzīmējumi no visiem diktatoriem, pret tiem,kas apdraud viņu varu. Tagad mājieni Krievijai, lai nāk un glābj viņu. Krievija līdz šim deklarējusi – lai paši tiek galā! Netika. Ko tagad darīs Austrumu kaimiņš?

Draugiem Facebook Twitter Google+