×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
7. decembris, 2013
Drukāt

Janukovičs vienojies par Ukrainas iestāšanos Muitas savienībā (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

A picture taken on March 4, 2013, shows Russia's President Vladimir Putin (R) shaking hands with his Ukrainian counterpart Viktor Yanukovych during their meeting at the Zavidovo residence in the Tver region, some 117 km northwest of Moscow. Ukrainian President is on visit to Russia for talks on gas and economic cooperation. AFP PHOTO/ RIA-NOVOSTI/ POOL / ALEXEY DRUZHININ

Krievijas prezidenta Vladimira Putina un Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča piektdien, 6.decembrī,  Sočos notikušajās sarunās panākta vienošanās, ka Ukraina iestājas Krievijas izveidotajā Muitas savienībā, ziņo izdevuma “The Economist” starptautiskās nodaļas redaktors Edvards Lūkass.

Viņš atsaucas uz ticamu avotu, ka Sočos noslēgtā stratēģiskā vienošanās arī paredz, ka Krievija piešķir Ukrainai vismaz piecus miljardus dolāru un gāzes cenu nosaka 200 dolāri par 1000 kubikmetriem. Saskaņā ar 2009.gadā noslēgto līgumu Krievijas gāze Ukrainai uz novembra beigām maksāja vairāk nekā 500 dolārus par 1000 kubikmetru.

Kā norāda Lūkass, viens no vienošanās punktiem paredz Ukrainas iestāšanos Muitas savienībā tuvākajās nākotnē. Viņš izsaka pieņēmumu, ka runa varētu būt par laiku līdz 2015.gadam, kad beidzas Janukoviča pilnvaras prezidenta amatā.

Kā LETA jau ziņoja, Janukovičs piektdien Sočos tikās ar Putinu, lai apspriestu stratēģiskās partnerības līguma parakstīšanu. Tikšanās notika, Janukovičam atgriežoties no trīs dienu vizītes Ķīnā. Par viņu tikšanos iepriekš netika paziņots.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Turpinās Krievijas koloniālā politika pret Ukrainu. Putins sarokojas ar Ukrainas kolaboracionistu Janukoviču.

  2. PĀRDEVĀS ? PAR CIK ? IEPRIEKŠEJĀ PREMJERMINISTRE ,KAS TAGAD SĒŽ CIETUMĀ PAR UKRAINAS VALSTS APZAGŠANU ,piedodiet – par valstij neizdevīga liguma noslēgšanu ,KURA REZULTĀTĀ KUNDZĪTES KABATĀ (jeb bankas kontā) ESOT IESLĪDĒJUŠI 62.MILIJONI DOLĀRU.

  3. visu izšķir naud Atbildēt

    Pārdevàs krieviem

  4. Nu gan viņš dabūs no ukraiņiem pa kaklu.

Draugiem Facebook Twitter Google+