×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
21. jūnijs, 2012
Drukāt

Jāņus svin arī Tokijā un Minskā

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien Latvijas vēstniecībā Tokijā pulcēsies Japānā dzīvojošie latvieši un viņu tuvinieki, lai ielīgotu Jāņus. Plānots, ka pasākumā pulcēsies aptuveni 20 Japānā dzīvojošie latvieši un viņu ģimenes locekļi, tajā skaitā divi Jāņi, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijas Preses un informācijas departamentā.

Jāņu ielīgošanas pasākums vēstniecībā tiek rīkots katru gadu, un šis parasti ir visplašāk apmeklētais latviešu diasporas pasākums Japānā. Uz pasākumu tiek aicināts ikviens Japānā esošais Latvijas valstspiederīgais kopā ar saviem ģimenes locekļiem un tuviniekiem.

Tāpat šodien Latvijas vēstniecība Minskā organizē svinīgu dārza svētku pasākumu Baltkrievijas galvaspilsētā, lai latvisku tradīciju noskaņās ielīgotu Jāņu dienu. Dārza svētkos aicināti piedalīties Minskā akreditētie ārvalstu diplomāti, latviešu diaspora, kā arī uzņēmēji – Latvijas vēstniecības Baltkrievijā Biznesa kluba dalībnieki.

Pasākumā uzstāsies un viesus ar Līgo svētku un Jāņu dienas tradīcijām – tautas dziesmām, dejām un rotaļām – priecēs folkloras kopa “Paukštu dziedošā ģimene” no Ilūkstes. Līgo svētku noskaņu Jāņu ielīgošanas pasākumā nodrošinās Latvijas novadu tautas tērpi, kuros saposīsies vēstniecības darbinieki, kā arī Latvijā ražotais ķimeņu siers, rupjmaize un alus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+