Kultūra
Latvijā

Jāņus varēs ielīgot Rīgas kalnos 0

Publicitātes foto

Tuvojoties saulgriežiem, no 18. līdz 21. jūnijam Austras biedrība aicina ielīgot un degt saulgriežu ugunis Rīgas kalnos – Dzegužkalnā, Torņakalnā, Grīziņkalnā, Čiekurkalnā un Āgenskalnā, portālam LA.lv pavēstīja Inese Sērdiene.

Trešdien, 18. jūnijā plkst. 19 ielīgot un iedancot varēs Dzegužkalnā kopā ar Ilgu Reiznieci un Rīgas Danču klubu. Rotaļu un danču īstos soļus parka estrādē rādīs Valdis Putniņš un citi dancotāji.

Ceturtdien, 19. jūnijā plkst. 19 Jāņuguns kursies Māras dīķī uz plosta, bet Zāļu vakaru Torņakalnā ar līgo dziesmām un dančiem būs iespējams pavadīt kopā ar folkloras draugu kopu “Skandinieki”. Ielīgošanu O. Vācieša un J. Akuratera muzeja dārzos vadīs Iveta un Vidvuds Medeņi.

Piektdien, 20. jūnijā plkst. 19 Grīziņkalna parku ielīgos un iedancos bērnu folkloras kopas “Krulla” un “Ciguzis”, pasākumā piedalīsies arī folkloras kopa “Zvīgzna” un kapela “Karikste”. Rotaļas un dančus vadīs Ieva Bērziņa.

Sestdien, 21. jūnijā plkst. 12 Čiekurkalnu ielīgos kopā ar Aizkraukles spēlmaņu kopu. Vasaras gadatirgu izbaudīt un aplīgot „Čiekurkalna tirgu” aicinās Anita un Jānis Ostrovski, kuriem.palīdzēs kapela “Karikste” no Aizkraukles.

Pēcpusdienā plkst. 17 ielīgošana turpināsies Āgenskalnā kopā ar kapelu “Hāgenskalna muzikanti” un LU folkloras kopu “Dandari”. Ielīgošanu ar dziesmām un dančiem E. Smiļģa Teātra muzejā vadīs Ilmārs Pumpurs.

Par visiem sayulgriežu sarīkojumiem plašāk lasiet ŠEIT.

LA.lv