×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Janvāra trešā dekāde – saulainākā novērojumu vēsturē

Foto - LETAFoto - LETA

Ķekaviņas upe.

Janvāra trešā dekāde Latvijā bijusi saulainākā un piektā aukstākā meteoroloģisko novērojumu vēsturē, liecina informācija Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā.

Vidējā gaisa temperatūra Latvijā janvāra trešajā dekādē bija -13,5 grādi pēc Celsija, kas ir 8,5 grādus zemāk par ilggadīgo normu. Janvāra trešā dekāde bija piektā aukstākā gaisa temperatūras novērojumu vēsturē. Ceturtā aukstākā bija visai nesen – 2010. gadā, kad vidējā gaisa temperatūra bija par 0,7 grādiem zemāka nekā šogad.

Laikā no šā gada 21. līdz 31. janvārim diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili turējusies 6-10 grādus zem normas. Naktī sals lielākoties bija -16…-20 grādu robežās, gandrīz katru nakti gaisa temperatūra noslīdēja zem -20 grādiem, viszemāko vērtību -24,3 grādus sasniedzot 26. janvārī Zosēnos. Nedaudz mazāks sals bija piekrastes rajonos. Dienā Austrumlatvijā termometra stabiņš pakāpās pārsvarā līdz -7…-11 grādiem, bet, pūšot brāzmainam vējam, cilvēkiem laiks šķita aukstāks.

Anticiklona ietekmē dekādes laikā nokrišņu bija maz – kopumā tikai 6% no normas. Mazs bija arī mākoņu daudzums, tādējādi ļaujot spoži spīdēt saulei. Saules spīdēšanas ilgums kopumā valstī bija piecas reizes lielāks par normu, un šī dekāde – saulainākā janvāra trešā dekāde saules spīdēšanas ilguma novērojumu vēsturē.

Sniega sega visā Latvijā bija šim gadalaikam ļoti plāna – lielākoties tikai līdz četriem centimetriem. Sniega sega virs 10 centimetriem bija tikai Alūksnes augstienes rajonā dekādes otrajā pusē.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.6
Alūksne +16.6
Daugavpils +17.9
Saldus +10.1
Liepāja +13.2
Jelgava +16
Ventspils +11.7
Limbaži +15
Madona +16.3
Rēzekne +17.7
Draugiem Facebook Twitter Google+