×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Janvārī ielās atkal izies Šerloka Holmsa līdzinieki (3)

Foto- LETA. Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinības 2012.gadā.Foto- LETA. Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinības 2012.gadā.

Vienlaikus ar izmeklētāja Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinībām, kas tradicionāli Rīgā tiek rīkotas janvāra sākumā, kinoteātrī “K.Suns” no 4.janvāra līdz 9.janvārim norisināsies retrospektīvo filmu festivāls “Sherlock Holmes cinema”, aģentūru LETA informēja festivāla rīkotāji.

Festivāla pamatmotīvs būs izmeklētāja Holmsa un viņa uzticamā drauga doktora Vatsona piedzīvojumi no Amerikas līdz Krievijai, kas apvīti ar intrigām un noslēpumainiem dažādu laikmetu tēliem. Festivāls “Sherlock Holmes cinema” iepriecinās skatītājus ar žanru daudzveidību: no krimināldetektīva līdz ģimenes komēdijai. Festivāla laikā skatītāji varēs balsot par labāko ekranizāciju, kurā Holmsa tēls ir spilgtākais un tuvākais literārajam pirmavotam.

Festivāla atklāšana notiks galvenajā svētku dienā, 4.janvārī, kad pilsētas ielās iznāks simtiem Holmsa un citu britu rakstnieka Artura Konana Doila radīto personāžu līdzinieku, un kā pirmā festivālā tiks demonstrēta Igora Masļeņikova kinolente “Šerloka Holma un Doktora Vatsona piedzīvojumi: 20.gadsimta sākums”.

Filmu skates laikā apmeklētājiem tiks rādīta arī ASV režisora Roja Viljama Neila “Baiļu māja”, Sidnijas Lenfildas “Bāskervilu suns”, Neila “Sieviete Zirneklis”, Alfrēda L.Verkera “Šerloka Holmsa piedzīvojumi”, Bastera Kītona “Šerloks jaunākais” un Rona Źlementa “Lieliskais peļu detektīvs”.

Kā norāda kino festivāla rīkotāji, Masļeņikova filmas ir īpaša festivāla tradīcija, jo Rīga kļuvusi par Londonas karalienes Viktorijas laikmeta prototipu šajā slavenajā sāgā. Septiņu gadu garumā – no 1979.gada līdz 1986.gadam – Šerloka Holmsa kungs dzīvoja Rīgā, Jaunielā, kur sākās un beidzās izmeklētāja un doktora Vatsona piedzīvojumi.

Holmsa filmogrāfijas vēsture sākās 20.gadsimta sākumā. Pirmā filma par izmeklētāju “Šerloks Jun.” tika uzņemta 1928.gadā. Tomēr šī filma nebija detektīvs, bet tika uzņemta komēdijas fantastikas žanrā. Kopš tā laika Holmsa tēls uz visiem laikiem ienācis pasaules kinomatogrāfā, un katra desmitgade rada jaunu Holmsu, katra ekranizācija atklāj jaunas slavenā detektīva tēla robežas.

Holmsa retrospektīvo filmu festivāls notiks jau otro gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pagājušo gadu šis pasākums notika tikai krievu valodā,un tas Latvijas galvaspilsētas pašā centrā.Kādu iespaidu tas par Latviju atstās tūristiem,kuri tanī laikā būs īpaši daudz?Pagājušgad es pasākuma vadītājiem izteicu pretenziju un viņi man nekaunīgā veidā atbildēja krieviski-“vsjo soglasovano v rižskoi dume”(viss saskaņots Rīgas domē).Kā būs šogad?Kur valodas inspektori?Kurš RD saskaņo tādu pasākumu?

    • Artūrs Konan Doils Atbildēt

      Protams, dārgie rīdzinieki es 4.janvārī runāšu gan latviksi, gan krieviski, jo svētku pasākumu laikā lielākā daļa ir tieši tūristi un pārsvarā tie ir no Austrumu zemēm – no Krievijas, no Baltkrievijas, Ukrainas uc. Tāpāt arī rīdzinieki tradicionāli daudz šos pasākumus apmeklē. Šogad visiem būs kas tīkams gan acīm, gan ausīm, gan vēderam. Būs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem. 🙂

  2. Vēlams , lai krievu Holmsa mantinieki pastaigājas pa gorodu Rigu katru nedēļu. Varbūt beidzot tad profesors Moriartijs paliks guļam ar uz visiem laikiem izvalbītām acīm. Geņiaļņa!

Draugiem Facebook Twitter Google+