×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Janvārī novērotas četras jaunas ziemai neierastas putnu sugas (1)

Foto - WikipediaFoto - Wikipedia

Putnu vērotāji janvārī pamanījuši līdz šim četras jaunas, ziemas apstākļiem Latvijai neierastas putnu sugas, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Dabas fondā.

Pie saviem pirmajiem novērojumiem tikušas īsknābja zoss, vidējā klijkaija, melngalvas kaija (attēlā) un melngalvas ķauķis.

Jau ierasts, ka Latvijā uz ziemošanu paliek peļkājīte, niedru stērste, Lapzemes stērste, sarkanrīklīte, lauku lija, purva piekūns, akmeņu čipste, tomēr gada pirmajā mēnesī novērotas arī vairākas sugas, kas pagaidām vēl reti novērotas ziemojam. Piemēram, ir pamanītas divas sarkanās klijas, ūdeņu čipste, divas baltās cielavas un divi melnie erickiņi. Latvijā reti ziemo lielā polārkaija, reņģu kaija, jūras šņibīši, kam šis bijis tikai otrais novērojums ziemas mēnešos. Reti pa ziemu Latvijā paliek arī ragainais dūkuris un trīspirkstu kaija.

Putnu vērotāji fiksējuši visai interesantus novērojumus arī Kurzemes līča piekrastē – lielo balto gārni un svītraino pūci, kas vispār reti parādās Latvijā. Manīts arī sila un dziedātājstrazds. Vidzemes pusē manīti kalnu ķeģi, krīklis un baltvēderis.

Mazāk veicies ar jau ierasti grūtāk pamanāmām meža putnu sugām – medni, riekstrozi un egļu krustknābi -, kā arī retāk bijis sastopams parastais ķeģis. Putnu vērotāji secina, ka šī suga Latviju šoziem sasniegusi krietni retākā skaitā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. liepājā pie ezera manītas dzērves

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +18.6
Alūksne +16.6
Daugavpils +17.9
Saldus +10.1
Liepāja +13.2
Jelgava +16
Ventspils +11.7
Limbaži +15
Madona +16.3
Rēzekne +17.7
Draugiem Facebook Twitter Google+