×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
22. decembris, 2016
Drukāt

Janvārī pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

No nākamā gada 1.janvāra pieaugs dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām, liecina “Latvijas Gāzes” publiskotā informācija.

Ja mājsaimniecības patēriņš ir līdz 500 kubikmetru gadā, tad dabasgāzes tarifs būs 0,69 eiro par megavatstundu (ieskaitot akcīzes nodokli un pievienotās vērtības nodokli), kas ir par 3% lielāks nekā spēkā esošais.

Savukārt mājsaimniecībām ar patēriņu no 500 līdz 25 000 kubikmetru gadā tarifs pieaugs par 8,1% – līdz 0,4 eiro par kubikmetru.

Vienlaikus tarifs no nākamā gada joprojām būs zemāks nekā pērnā gada sākumā, kad mājsaimniecībām ar patēriņu 500 kubikmetru gadā tas bija 0,72 eiro par kubikmetru, bet mājsaimniecībām ar patēriņu no 500 līdz 25 000 kubikmetru gadā – 0,43 eiro.

Dabasgāzes cena ir piesaistīta mazuta (ar sēra saturu līdz 1%) un dīzeļdegvielas (ar sēra saturu līdz 0,1%) cenas/kotācijas indeksam FOB ARA (Free On Board Amsterdam, Rotterdam, Antwerp) naftas produktu biržās, kā arī Eiropas Centrālās bankas noteiktajai eiro un ASV dolāra kursa attiecībai. Mainoties mazuta un dīzeļdegvielas kotācijai (tiek ņemta vērā faktiskā deviņu mēnešu vidējā kotācija) un valūtu kursu attiecībām, tiek piemēroti atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātie tarifi.

Klientiem ar mazāku dabasgāzes patēriņu nekā 25 000 kubikmetru gadā tarifi tiek mainīti katra gada 1.janvārī un 1.jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. LG ir Krievijas paspārnē esošs dabasgāzes monopols, kurš lepni dzīvo uz Latvijas tautas rēķina. Citi nevar samaksāt gāzes piegādes rēķinus un savilkt galus (cik Rīgā un citur ir gāzes parādnieku?), bet tajā pat laikā Kalvītis un Savickis dividendēs sadala sev miljonus. Šis monopols valstī ir jāizbeidz, kad viens mostrs sagrābis savās rokās gāzes vai elektrības monopolu un ekspluatē visus pārējos. Valstī ir jāattīsta alternatīvi risinājumi, jo mums ir visi nosacījumi, lai daļa mājsaimniecību reāli pašas varētu nodrošināt sevi ar enerģiju, tajā skaitā ar biogāzi un elektroenerģiju un tā kļūt neatkarīgas no LG un Latvenergo monopolistiem. Pasaulē un Eiropā šādas tehnoloģijas ir pietiekoši attīstītas, lai tās varētu ieviest arī pie mums. Kaut vai nelielas biogāzes ražotnes, kuras pilnībā nodrošina mājsaimniecību ar gāzi un elektrību savām vajadzībām ( nevis miljonu vērti biogāzes monstri, kas sabūvēti Latvijā un parazitē uz pārējo iedzīvotāju rēķina, ievācot OIK). Lauku un mazo pilsētu mājsaimniecībām tas ir pilnīgi reāls variants. Tikai valdībā neviens par to negrib dzirdēt, tāpēc vairāk jārīkojas pašiem.

  2. Man nu gan galīgi nav skaidrs,LG tāda peļņa,tādas prēmijas ko dalīt,priekš kam vēl vajadzīgs celt cenas? Latvijas valdībai to nu nekādā gadījumā nevajadzētu to pieļaut,jau tā cilvēkiem grūti visu samaksāt- kur nu vēl.Vai kaunu būtu galīgi ”apēduši”!!!

  3. Laicigi uzraksta, runa ir par 3% un pamato.
    Salīdzināt nevar ar Latvenergo, kur pieaug 2x reķini un izmelojas, ka neko neceļot.
    Nekas. Atvērs E.s. gāzes tirgu, tad mēs redzēsim, kā vajag prast melot un laupīt.

  4. Esmu priecīgs!

  5. Priecīgus Ziemassvētkus!! Kur gan lai pensionāri tos savus tūkstošus grūž, tak jau tikai “Latvijas gāzes” dividendēs, prēmijās un sponsoros!

Draugiem Facebook Twitter Google+