×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. februāris, 2012
Drukāt

Janvārī privāto pensiju fondu uzkrātie līdzekļi palielinājušies par 2,7 miljoniem latu

naudins_029_db

2012.gada janvāra laikā Latvijā reģistrētos privātajos pensiju fondos uzkrātā kopējā aktīvu vērtība palielinājusies par 2,7 miljoniem latu, sasniedzot 122,1 miljonu latu, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) Privāto pensiju fondu komitejas apkopotie nozares dati.

2011.gada beigās kopējā aktīvu vērtība bija 119,4 miljoni latu. Privātajos pensiju fondos līdzekļus vecumdienām pašlaik Latvijā uzkrāj 198 500 cilvēku, informēja LKA pārstāve Baiba Melnace.

Privātie pensiju fondi jeb pensiju sistēmas trešais līmenis ir iespēja veidot papildu uzkrājumus savai nākotnes pensijai. Tas ir, papildus valsts pensiju sistēmai cilvēks individuāli vai ar darba devēja starpniecību daļu savu ienākumu var brīvprātīgi ieguldīt kādā no 20 atklāto privāto pensiju fondu administrētiem pensiju plāniem.

Pensiju trešā līmeņa kapitāls tiek uzkrāts privātā pensiju fonda pensiju plānos un ieguldīts finanšu tirgos. Uzkrājumu apjoma pieaugums atkarīgs no veikto iemaksu lieluma un plāna dalībnieka izvēlētā pensiju plāna ieguldījumu stratēģijas.

Pašlaik Latvijā ir seši atklātie pensiju fondi un viens slēgtais pensiju fonds, katram no tiem ir viens vai vairāki pensiju plāni ar atšķirīgu līdzekļu ieguldīšanas stratēģiju un riska pakāpi. Fondu darbības rezultātu dinamika liecina par privāto pensiju fondu popularitātes pieaugumu Latvijas iedzīvotāju vidū, tomēr joprojām kopējais uzkrājumu apjoms ir neliels, un pašreizējiem strādājošajiem ir daudz iespēju parūpēties par labāku finansiālo nodrošinājumu vecumdienās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+