×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.9°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
29. decembris, 2016
Drukāt

Janvārī sāks pieņemt pieteikumus VKKF mērķprogrammā “Latvijai-100”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No nākamā gada 2.janvāra līdz 27.janvārim organizācijas, biedrības un nodibinājumi varēs iesniegt projektus Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “Latvijai-100” konkursam un saņemt finansējumu Latvijas valsts simtgades svinību pasākumiem.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas (KM) Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare, mērķprogramma veidota, lai nodrošinātu Latvijas valsts simtgades svinību daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras pasākumu un norišu sagatavošanu un īstenošanu, prioritāri atbalstot norises bērnu un jauniešu iesaistei.

Mērķprogrammā var pieteikt projektus, kas ar radošiem līdzekļiem un aktīvu sabiedrības līdzdalību paplašina zināšanas un izpratni par Latvijas valstiskuma būtību, tā tapšanas vēsturi un priekšnoteikumiem, tajā skaitā atklājot kultūras lomu nācijas un valsts veidošanās procesā.

Tāpat var iesniegt projektus, kas radošiem līdzekļiem godina Latvijas valsts un valstiskuma tapšanā nozīmīgas personības un cilvēku grupas, kas dažādos laikos ziedojušas savu dzīvi un dzīvību, savas zināšanas un talantus Latvijai un tās uzplaukumam, kā arī izceļ Latvijas valsts tapšanā un tālākajā attīstībā svarīgas vērtības.

Mērķprogrammā atbalstāmi arī projekti, kas vērsti uz sabiedrības iesaisti Latvijas kultūrvides sakopšanā un bagātināšanā un kas rada jaunas paliekošas vērtības, apvienojot tradicionālās vērtības un prasmes, to laikmetīgās izpausmes un tehnoloģiju iespējas, un projekti, kas paredz par Latviju vēstošu starptautisku aktivitāšu sagatavošanu un īstenošanu ārpus Latvijas, īpaši attiecībā uz valstīm, kuras ir spēlējušas nozīmīgu lomu Latvijas valsts tapšanā vai valstīm, kuras tuvākajā laikā svin simtgades, tostarp Igaunija, Lietuva, Somija, Polija, Islande, Lielbritānija un ASV.

Vienlaikus Pastare norādīja, ka KM Latvijas valsts simtgades birojs un VKKF 5.janvārī plkst.11 Eiropas mājā organizēs semināru par mērķprogrammu “Latvijai-100”.

Seminārā VKKF pārstāvji informēs un atbildēs uz jautājumiem par projektu noformēšanu un iesniegšanas kārtību, savukārt Latvijas valsts simtgades biroja pārstāvji pastāstīs par mērķprogrammas mērķi un uzdevumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+