Kultūra
Kultūrpolitika

Janvārī sāksies pieteikšanās Latvijas Dizaina gada balvai 16

Publicitātes foto

2018. gada 8. janvārī tiks atklāta darbu pieteikšana nacionālas nozīmes dizaina konkursam – Latvijas Dizaina gada balva (LDGB) 2018, kas norisināsies jau otro gadu, atgādina balvas rīkotāju pārstāve Gita Deniškāne.

LDGB 2018 galvenais vēstījums gan balvas vizuālajā identitātē, gan saturiskajā konceptā ir “dizains savieno”, vēršot uzmanību uz starpnozaru mijiedarbību dizainā. Iesniegtos darbus pavasarī vērtēs pasaulē augstu novērtēti dizaina nozares eksperti no Latvijas un ārvalstīm, kuri klātienē kopīgi izvērtēs iesniegtos darbus un izvēlēsies 20 finālistus.

“Esmu gandarīta, ka jau pirmajā reizē Latvijas Dizaina gada balva ir kļuvusi par sava veida atspēriena punktu, lai perspektīvi Latvijas dizaineri apzinātu savus spēkus un spoži pieteiktu savu veikumu arī citos Eiropas un pasaules konkursos. Tādēļ arī nākamajā gadā galvenā Kultūras ministrijas balva būs finansiāls atbalsts dalībai kādā no starptautiskajiem dizaina konkursiem, kas, cerams, kļūs par tramplīnu jauniem panākumiem un idejām,” pieteikt savus darbus konkursā mudina kultūras ministre Dace Melbārde.

Dizaineri varēs pieteikt savus darbus Latvijas Dizaina gada balvai 2018 no 8. janvāra mājaslapā – arī šogad darbu iesniegšana ir bez maksas. Iesniegtos darbus vērtēs starptautiska žūrija septiņu dizaina ekspertu sastāvā.

LDGB 2018 žūrijas locekle, Ieva Zībārte: “No dizaineriem sagaidu aktīvu rīcību un vēlmi iesniegt darbus izvērtēšanai. Konkurence ir liela, un tieši tas ir patīkams izaicinājums. Nacionālā dizaina balva ir respektabla atzinība, ko pasniegs īpašajā Latvijas simtgades gaisotnē. Piedalīties patiešām ir vērts!”

Dizaina studijas H2E vadošā dizainere Ingūna Elere stāsta, ka šī gada balvas vizuālā identitāte vēsta par dizainu kā starpdisciplināru instrumentu, kas vieno dažādu jomu profesionāļu radītus risinājumus.

“Jaunā identitāte grafikas valodā tulko šo starpnozaru enerģisko mijiedarbību – Baltijas jūras zilo un zaļpelēko ķērpju toni šogad papildina madžentas krāsas mirdzums, kas atklāj pārsteidzošu un dizainā balstītu ideju sākumu. Šis ir starpdisciplināras sadarbības laiks, tādēļ aicinām dažādu nozaru pārstāvjus piedalīties jēgpilna un inovatīva nākotnes dizaina tapšanā,” pauž Elere

Īpašā pasākumā kopā ar šī gada Latvijas Dizaina gada balvas vīzijas, laika plāna un žūrijas izziņošanu tika prezentēta arī gadagrāmata, kurā apkopoti balvas pirmā gada rezultāti skaitļos un grafikos kopā ar 20 finālistu darbiem, intervijām ar žūrijas pārstāvjiem un organizatoriem. LDGB gadagrāmata būs pieejama iegādei grāmatu konceptveikalā Mr Page.

Pagājušajā gadā pirmajai Latvijas Dizaina gada balvai tika iesniegti 147 dizaina darbi, kurus vērtēja starptautiska žūrija. Pirmo vietu ieguva datu vizualizācijas rīks “Infogram”, otro – izstādes stendu dizains “Civilizācijas nospiedumi”, savukārt trešajā vietā ierindojās bērnu balansa ritenītis “Brum Brum”. Šogad LDGB plānots piesaistīt vēl lielāku Latvijas dizaineru uzmanību gan vietējā, gan starptautiskā mērogā.

LA.lv