×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
10. janvāris, 2015
Drukāt

Dabasgāzes cenas samazināšanās dēļ saruks siltuma tarifi

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Latvijā janvārī samazinās siltuma tarifi un turpmāks samazinājums gaidāms arī februārī un martā, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) Komunikāciju nodaļas galvenā speciāliste Ieva Bethere.

Līdz ar dabasgāzes tirdzniecības cenu samazinājumu līdz 277,46 eiro par tūkstoti normālkubikmetru (EUR/tūkst.nm3), saskaņā ar publicēto Latvijas dabasgāzes kompānijas “Latvijas Gāze” paziņojumu, janvārī samazināsies siltuma tarifi tiem uzņēmumiem, kuriem tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, norādīja Bethere.

Līdz ar to iedzīvotājiem vairākās Latvijas apdzīvotajās vietās, tostarp Rīgā, Daugavpilī Liepājā, Rēzeknē, Valmierā, par siltumu būs jāmaksā mazāk.

Tāpat viņa informēja, ja piepildīsies “Latvijas Gāzes” izteiktās prognozes par dabasgāzes cenas samazināšanos pirmajā ceturksnī, tad turpmāks siltumenerģijas tarifu samazinājums gaidāms februārī un martā. Saskaņā ar šī brīža datiem, tiek prognozēts, ka dabasgāzes cena februārī būs 270,35 tūkst.nm 3, bet martā – 256,12 tūkst.nm 3.

Pie šādas dabasgāzes tirdzniecības cenas, piemēram, “Rīgas siltums” siltumenerģijas tarifs janvārī būs 56,47 eiro par megavatstundu (eiro/MWh), februārī – 55,55 eiro/MWh, savukārt martā prognozējams – 53,68 eiro/MWh. Tas nozīmē, ka martā siltumenerģijas tarifs, salīdzinot ar novembri, varētu samazināties par 8%.

Komersantiem, kuriem siltumenerģijas pakalpojuma tarifi ir noteikti atkarībā no dabasgāzes cenas, regulators apstiprina tarifus tabulas veidā noteiktam dabasgāzes tirdzniecības cenu diapazonam. Mainoties dabasgāzes tirdzniecības cenai, mainās arī siltumenerģijas gala tarifs, kas komersantam jāpiemēro, paskaidroja SPRK pārstāve.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+