Kultūra
Teātris un kino

Janvārī uz ekrāniem nonāks piedzīvojumu stāsts ar spoku “Vecā dārza noslēpums”0

Publicitātes foto

No 25.janvāra kinoteātros sāks izrādīt jaunu, aizraujošu spēlfilmu visai ģimenei, piedzīvojumu stāstu ar biedēšanu, lamatām un spoku “Vecā dārza noslēpums”, informē studija “F.O.R.M.A.”.

Četri bērni Santa, Kaspars, Nils un Keita labprāt ielavās un spēlējas bijušā VEF inženiera, pensionāra Armanda vecajā dārzā. Izrādās, ka Armanda dārzā ir ne tikai dzelteni ķirbji un bites, bet arī kāds noslēpums, kas ieinteresējis izmanīgu un naudaskāru uzņēmēju.

Drīz vien savērpjas notikumi, skolas bērniem nākas iesaistīties dārza teritorijas aizstāvēšanā un glābšanā. Un tad atklājas noslēpums…

“Vecā dārza noslēpuma” scenārija autors Mihkels Ulmans ir viens no profesionālākajiem un atzītākajiem bērnu un ģimenes filmu scenāriju autoriem Igaunijā. Viņš ir Igaunijas-Somijas kopražojuma piedzīvojumu ģimenes filmas “Zupas pilsētas slepenā biedrība” (Supilinna salaselts/ Secret Society of Souptown, 2015), scenārija autors, kas ir līdz šim skatītākā ģimenes filma Igaunijā.

Bērnu lomās Roze Baumane, Niks Rapšs, Emīls Pohorželskis un Emīlija Jakubāne. Pieaugušo lomas atveido aktieri Agris Māsēns, Lauris Subatnieks, Imants Strads, Armands Berģis, Inga Alsiņa-Lasmane un Gatis Gāga.

Filmas režisors inscenētājs ir Olafs Okonovs, režisore Gunita Groša, galvenais operators Mārtiņš Jurevics, operators Ivo Skanstiņš.

Studija F.O.R.M.A. ir producējusi tādas spēlfilmas kā “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” (2017, rež. V.Brasla, no filmu programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”) – TOP2 pēc skatītāju apmeklētības Latvijā 2017.gadā; “Džimlai Rūdi rallallā” (2014, rež. M.Putniņš, J.Cimmermanis) – otra skatītākā TV programma pēc Olimpisko spēļu atklāšanas Sočos 2014.gadā; “Mazie laupītāji” (2009, rež. A.Zvirbulis); “Ūdensbumba resnajam runcim”(2004, rež. V.Brasla), un citas.

LA.lv