×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

Janvārī valstī pieaudzis trūcīgo skaits (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Vīrietis tur rokās naudu.

Janvārī trūcīgās personas statuss bija spēkā 83 273 jeb 4,15% Latvijas iedzīvotāju, liecina Labklājības ministrijas (LM) operatīvā informācija. Šis gads ir sācies ar trūcīgo skaita pieaugumu. Salīdzinot ar decembri, tas palielinājies par 1365 cilvēkiem.

LM speciāliste Liene Užule aģentūrai LETA norādīja, ka ministrijai nav padziļinātas informācijas par iemesliem, kādēļ trūcīgo skaits pieaudzis. “Ministrija nevar komentēt galvenos cēloņus un iemeslus, ja tie ir mazos apjomos,” viņa teica, vienlaikus gan norādot, ka iemeslu ir ļoti daudz, iespējams, arī sezonālās pārmaiņas.

Kā ziņots, pērn gada sākumā par trūcīgiem bija atzīti 5,37% no visiem valsts iedzīvotājiem, bet decembrī – 4,08%. Trūcīgo skaits pērn samazinājās ik mēnesi, izņemot augustu, kad tas pieauga par 1304 cilvēkiem.

Kārtību, kādā ģimenei vai atsevišķai personai tiek piešķirts minētais statuss, nosaka Ministru kabineta noteikumi “Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu”. Viens no priekšnosacījumiem tā iegūšanai ir vidējie mēneša ienākumi pēdējo trīs mēneša laikā – tie nedrīkst pārsniegt 128,06 eiro. Atbilstību visiem kritērijiem vērtē un trūcīgā statusu piešķir vai atceļ pašvaldību sociālie dienesti.

Trūcīgā statuss iedzīvotājiem dod iespēju saņemt dažāda veida valsts un pašvaldību atbalstu, piemēram, garantētā minimālā ienākumu līmeņa pabalstu, mājokļa pabalstu, atbrīvojumu no līdzmaksājuma par kompensējamiem medikamentiem, no līdzmaksājuma par operāciju un no maksas par uzturēšanos “slimnīcu viesnīcās”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jurmalā miljonārei bija piešķirts šis goda statuss,lai nav jāmaksā tiesas valsts nodeva, tad kādi tur brīnumi, ka aug pa stundām. T Šis statuss katru dienu kādam nāk klāt un kādam zūd. Dod darbaspējīgam uz 3 mēm., bet darba nespējīgajiem uz gadu. Un kur tad vēl maznodrošinātie.

  2. pieaudzis -- bet tikai īslaicīgi Atbildēt

    Februārī tas atkal nokritīs. Pie “trūcīgiem” tiek pieskaitīti arī tie, kas nevēlas strādāt, bet dzīvo uz citu rēķina (piem. dzērājs dēls uz mātes, pensionāres).

  3. ĻOTI PLAŠS jēdziens – TRŪCĪGIE… Kas ir šajā kategorijā!? Pārsvarā tie ir pabalsta saņēmēji no laika gala, kopš tādus pabalstus maksā…KĀPĒC viņiem meklēt darbu vai kā citādi nodrošināt savu eksistenci? Cilvēks pie visa ĀTRI pierod… Patiesi trūcīgie TIEŠĀM dzīvo trūcīgi un pabalstus pat KAUNĀS saņemt!? Tos pašvaldibas parasti NEREDZ…SLIŅĶI vienmēr ir pratuši sevi neapdalīt… Nesaprotu, CIK ILGI TURPINĀSIES PABALSTU MAKSĀŠANAS ĒRA!?… Ja vēl tagad daudzi var samaksāt savus rēķinus un maksājumus, tad pēc elektrības cenas paaugstinājuma to vairs NEBŪS TIK DAUDZ – cenas automātiski PIEAUGS VISĀM PRECĒM UN PAKALPOJUMIEM, kas saistisies elektrības nepieciešamību to pagatavošanai…Un vēl – šie pabalstu saņēmēji gadiem ilgi NEMAKSĀ NODOKĻUS!?? Viņi parazitē uz strādājošo un pensionēto rēķina?! No pensijām arī nodokļus turpina iekasēt (virs 235 eiro, ja nemaldos|! Agrak tas bija virs 165 latiem).

  4. Par kuriem runājam? Atbildēt

    Ko uzskata par “trūcīgiem”? Tie, kas gadiem saņem pabalstus un nestrādā, vai patiesi trūcīgie? Izrādās, ka trūcīga var būt arī miljonāre.

Draugiem Facebook Twitter Google+