×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
8. decembris, 2017
Drukāt

Uldis Šmits: Jāpalīdz Krievijai (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Uldis Šmits

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite parakstījusi Seima vienbalsīgi pieņemtos grozījumus Likumā par ārvalstnieku juridisko statusu, kuri stāsies spēkā janvārī. Citiem vārdiem, tas ir tiesību aktos ietverts principu kopums, kas ieguvis nosaukumu “Magņitska likums” un vērsts pret smagos cilvēktiesību pārkāpumos, korupcijā un naudas atmazgāšanā iesaistītām personām. Pirmo šāda veida tiesību aktu pieņēma ASV (2012), reaģējot uz Krievijā safabricēto Sergeja Magņitska lietu. Viņš nomira pirmstiesas aizturēšanas izolatorā, iespējams, vardarbīgā nāvē.

“Magņitska likums” jau stājies spēkā Igaunijā un Kanādā (Apvienotajā Karalistē sastādīts “Magņitska saraksts”), un to aicinājis ieviest Eiropas Parlaments. Dažādās valstīs izstrādātās likuma versijas skar ne tikai Krieviju vien. Piemēram, ASV tas tiek attiecināts arī uz Meksikas narkobaroniem. Oktobrī pieņemtajā Kanādas likuma redakcijā Krievija nav pieminēta, un tajā noteiktos ierobežojumus – liegumu iebraukt Kanādā un aktīvu iesaldēšanu – var piemērot ikvienam naudas atmazgātājam un noziedzīgam savā valstī sodu nesaņēmušam cilvēktiesību pārkāpējam. Taču Maskava uzskata šo Magņitska vārdā iedēvēto likumdošanu par Kremļa varas sistēmas aizskārumu, tāpēc arī Lietuvā pieņemtie attiecīgie likuma grozījumi tika uztverti kā Viļņas “kārtējais nedraudzīgais solis”. Kaut gan, ja raugās no Krievijas sabiedrības interešu viedokļa, drīzāk jāpiekrīt lietuviešu deputāta Emanueļa Ziņģera sacītajam – Seima lēmums ir svarīgs, jo liek atcerēties cilvēku, kurš mēģināja pasargāt Krieviju “no pilsoņu apzagšanas, par to cieta, un Krievijas budžeta apzadzēji viņu iznīcināja”. Likums tādējādi ir arī “cieņas apliecinājums Krievijai un tās iespējamajai demokrātiskajai nākotnei”.

Šādas nākotnes izredzes tomēr arvien attālinās. Rietumu darījumu aprindas ilgi guva labumu no Krievijas korupcijas eksporta, savukārt politiskās aprindas, kuras to izlikās neredzam, nu apdraudējumu it kā saskata. Diezgan novēloti. Nāk prātā pirms dažiem gadiem klajā nākusī informācija, ka daļa naudas, kas tika izzagta Magņitska atklātās shēmas ietvaros, varētu būt apgrozījusies Latvijā. Tas, starp citu, ir papildu arguments, lai Rīgas likumdevēji sekotu Igaunijas un Lietuvas piemēram, kaut arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs izteicās šajā sakarā ļoti piesardzīgi, proti, “mums jāskatās, kas ir Latvijas interesēs” (laikam rūpēs par savu tilta lomu), bet, “no otras puses, mums jāvadās no principiem”.

Varbūt tieši interešu nošķiršana no principiem, atvēlot tiem pieticīgu vietu “otrā pusē”, veicinājusi tagadējās ģeopolitiskās likstas. Protams, Magņitska lieta ir tikai epizode Krievijas varas organizētajā valsts nozagšanas procesā un viņa atmaskoto ierēdņu piesavinātie pārsimts miljoni dolāru izskatās pēc sīkas zādzības, ņemot vērā, ka saskaņā ar dažādām aplēsēm no Krievijas kopumā izpumpēti vismaz pāris triljoni.

Viens triljons dolāru esot nonācis aiz Atlantijas okeāna. Šīs naudas izcelsme un arī īpašnieki tagad droši vien izpelnījušies ASV tiesībsargājošo iestāžu uzmanību, kā to paredz zināmais šovasar Kongresa pieņemtais un Trampa negribīgi parakstītais likums par sankcijām pret Krieviju, Irānu un Ziemeļkoreju. Jau izskan domas par juridiskajām sekām, kādas varētu un kādām vajadzētu iestāties. Daži analītiķi, tai skaitā Amerikā šobrīd strādājošie (vai, jāteic, patvērušies) Andrejs Illarionovs un Andrejs Piontkovskis, uzskata, ka jāpanāk, lai šie oligarhiem atsavināmie līdzekļi kalpotu Krievijas tautsaimniecības un pilsoniskās sabiedrības attīstībai, bet tas nav izdarāms, kamēr pastāv Putina iemiesotā sistēma… Būtībā tas ir jautājums, vai Krievija spēj nomainīt agresīvo režīmu, ko uzspiež kleptokrāti. Kaut drusku, taču palīdzēt varam – vispirms jau pastumjot malā Latvijā esošos.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Visi šeit komentējošie grafisti normāli ļaudis,izņemot to vienu kaut kāda svešvalodā skribelējošo!

 3. A na sebja posmotrite, gospoda, sami vedj vorujete, da jesho kak!!! G24 kredit kto razvoroval?! Esovskije krediti gde? To to!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+