Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
4. janvāris, 2015
Drukāt

Japānā deviņi cilvēki nosmakuši, aizrijoties ar Jaungada rīsu kūkām (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Japānā deviņi cilvēki ir miruši nosmokot pēc aizrīšanās ar lipīgām rīsu kūkām “moči”, kas ir tradicionāla Jaungada svētku delikatese, svētdien pavēstīja ugunsdzēsības departamenta amatpersona un vietējie mediji.

Tokijā vien pēc aizrīšanās ar šīm kūkām 18 cilvēki tika aizvesti uz slimnīcu, un trīs no viņiem nomira.

Laikraksts “Yomiuri Shimbun” ziņoja, ka mirušo skaits līdz piektdienai pieauga līdz deviņiem cilvēkiem, bet vēl 13 cilvēki bija nopietnā stāvoklī.

Jaungada sagaidīšanas periodā, kas ir starp Japānas lielākajiem svētkiem, ģimenes tradicionāli vāra dārzeņu zupu ”odzoni” un tajā liek iekšā rīsu kūkas “moči”.

Ugunsdzēsības departaments iesaka japāņiem, sevišķi bērniem un gados veciem cilvēkiem, pirms “moči” ēšanas tās sagriezt mazos gabaliņos.

Japānā katru gadu vairāki cilvēki nomirst, aizrijoties ar šīm rīsu kūkām.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nekas īpašs, Latvijā katros J”aņos kāds aizrijas ar šašliku, kas ir latviešu tradicionālais Jāņu ēdiens.

  2. Nevajag,,rīt”, vajag normāli ēst.

Poliju piemeklējis spēcīgs sniegputenis; daudzviet bloķēti ceļiSpēcīga sniegputeņa dēļ piektdien Polijā aptuveni 180 000 mājsaimniecību palikušas bez elektroapgādes un daudzviet valstī ceļus nobloķējuši nolūzuši koki.
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+