×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. augusts, 2012
Drukāt

Japāna gatavojas Takešimas salu jautājumu risināt Starptautiskajā tiesā

Japānas ārlietu ministrs Koitiro Gemba 11.augustā paziņoja, ka Tokija apsver iespēju vērsties ANO Starptautiskajā tiesā, lai risinātu domstarpības ar Dienvidkoreju par Tokdo jeb Takešimas salu piederību.

Kā ziņots, Dienvidkorejas prezidents Ļi Mjunbaks piektdien apmeklēja Tokdo salas, izsaucot Japānas sašutumu.

“Mums jāizsver iespējas miermīlīgi atrisināt domstarpības, pamatojoties uz starptautiskajām tiesībām, tostarp iesniedzot prasību Starptautiskajā tiesā,” žurnālistiem sacīja Gemba.

Viņš piebilda, ka līdz šim Tokija bažījusies par šādas rīcības iespējamo ietekmi uz Japānas un Dienvidkorejas attiecībām.

“Taču prezidenta vizīte Takešimā šos apsvērumus padarījusi par nevajadzīgiem. Mums jāiepazīstina starptautiskā kopiena ar Japānas pozīciju,” norādīja ministrs.

Ar šo paziņojumu Gemba nāca klajā pēc sarunas ar Japānas vēstnieku Dienvidkorejā, kas pēc Ļi vizītes nelielajā arhipelāgā atsaukts uz Tokiju konsultācijām.

Domstarpības par šīm teritorijā abu valstu starpā pastāv jau desmitgadēm ilgi. Līdz šim Seula noraidījusi visus Tokijas priekšlikumus risināt teritoriālās domstarpības tiesā.

Tokdo jeb Takešimas salas sastāv no divām lielākām salām un 35 mazākām klintīm, un kopumā to teritorija veido tikai 18,7 hektārus. Salās ir tikai divi iedzīvotāji – kāds vecāks vīrietis un viņa sieva. Vēl tur uzturas krasta apsardzes darbinieki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+